Jak nawilżyć włosy? Ten produkt kosztuje tylko 1 zł, a działa jak kreatyna na włosy

Koniec z suchymi i łamiącymi się kosmykami. Wyjaśnimy dziś jak nawilżyć włosy, aby były lśniące i gładkie za pomocą domowych sposobów. Ten produkt kosztuje tylko 1 zł, a daje efekty jak keratyna na włosy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W salonach fryzjerskich możemy znaleźć wiele zabiegów poprawiających kondycje naszych włosów. W zależności od tego, jakie włosy mamy powinniśmy dobrać inną usługę. Wyjaśnimy dziś, czym są włosy niskoporowate i wysokoporowate i jak je odżywić domowymi sposobami z efektem niczym z salonu.

Zobacz wideo Olga Kalicka już po wizycie u fryzjera. Przyciemniła włosy.

Włosy niskoporowate i wysokoporowate: co je charakteryzuje?

Aby dobrać odpowiednią pielęgnację do naszych włosów, należy sprawdzić, do jakiej grupy należą właśnie twoje. Specjaliści radzą przeprowadzić prosty eksperyment. Należy wziąć jeden ze swoich włosów i umieścić go w szklance z wodą. Jeśli utrzyma się na powierzchni, świadczy to o niskoporowatości. Oznacza to, że włosy są mocne i zdrowe, ale potrzebują wyjątkowej pielęgnacji. Ich największą wadą jest brak objętości. Włosy takie też nie puszą się, ale często przetłuszczają, a także mają większą podatność na łupież. Jeśli włos zatonął, oznacza to średnią porowatość włosa. Włos, który znalazł się na dnie, cechuje wysoka porowatość i skłonność do łamania się. Takie włosy są bardzo słabe i mogą potrzebować skomplikowanej suplementacji.

Jak nawilżyć suche włosy? Botoks na włosy w domu to strzał w dziesiątkę

Głównym celem botoksu na włosy jest wygładzenie łuski włosa. Po takim zabiegu włosy stają się błyszczące, zdrowe i wygładzone. Taki zabieg w domu możemy wykonać przy użyciu aloesu. Jest to świetna substancja nawilżająca, która dodatkowo zatrzymuje wilgoć we włosach. Ponadto rozpuszcza się w wodzie i łatwo usuwa się z włosów. Maseczka z aloesu na włosy, świetnie je wygładzi, odżywi i nabłyszczy. Jak ją wykonać?

Wystarczy połączyć 3 łyżki żelu z aloesu z 2 łyżkami soku z cytryny. Maskę nakładamy na włosy i skórę głowy, i pozostawiamy na 30-40 minut. Po tym czasie myjemy włosy. Tę maseczkę z aloesu na włosy warto stosować 2 razy w tygodniu.

Ten produkt kosztuje tylko 1 zł, a działa jak kreatyna na włosy

Galaretka, bo to właśnie o niej mowa ceniona jest nie tylko ze względu na swoje walory smakowe, ale także za właściwości przypominające keratynowanie włosów. Zabieg taki doskonale sprawdza się na włosach kręconych i prostych, przesuszonych, zniszczonych zabiegami fryzjerskimi i puszących się. Efektem ubocznym tego zabiegu jest czasowe wyprostowanie włosów. A więc jak wykonać domowe prostowanie keratynowe przy pomocy galaretki?

  1. Do gęstniejącej galaretki dodajemy odżywkę oraz 1 ml oleju.
  2. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy.
  3. Mieszankę nakładamy na wilgotne kosmyki.
  4. Zakładamy foliowy czepek lub ręcznik.
  5. Po około 15 minutach spłukujemy wodą.
  6. W nadal wilgotne włosy wcieramy gęstniejącą galaretkę w małej ilości.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: