Wlej go do komory na proszek, a pozbędziesz się kamienia. Tani i prosty sposób na to, jak wyczyścić pralkę

Jeśli poszukujesz sposobu na to, jak wyczyścić pralkę to najlepiej zajrzyj... do kuchni. To właśnie tam znajdują się środki, które najlepiej uporają się z osadzającym się kamieniem. Kosztują grosze, a ich efekty są zaskakujące.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Regularne czyszczenie pralki to podstawa jej prawidłowej pracy, dzięki której możemy cieszyć się pachnącymi i czystymi ubraniami. Jeśli to zaniedbamy, to sprzęt może z czasem ulec poważnej awarii. Jak temu zapobiec? Wykorzystaj jeden z poniższych produktów. 

Jak wyczyścić pralkę? Najlepszym sposobem będzie ocet

Choć jego zapach jest intensywny, to dzięki swoim właściwościom najlepiej poradzi sobie z zabrudzeniami wewnątrz pralki, eliminując jednocześnie bakterie i grzyby. Ten tani i łatwodostępny produkt znajduje się niemal w każdej kuchni. Wystarczy dwie szklanki octu wlać do pojemnika na proszek i ustawić program z 90-stopniową temperaturą. Po zakończeniu możemy ustawić "pusty cykl", ale już bez dodatku octu, by szybciej pozbyć się nieprzyjemnego zapachu

Domowe sposoby na czyszczenie pralki to nie tylko ocet 

Ocet z powodzeniem możemy zastąpić innymi naturalnymi środkami tj. soda oczyszczona lub kwasek cytrynowy w proszku. Są równie skuteczne, a ich zapach jest o wiele przyjemniejszy. Decydując się na sodę należy do komory wsypać 1/2 szklanki proszku, zaś kwasku 1/3 szklanki, następnie postąpić jak wyżej, czyli ustawić program z temperaturą 90 stopni. 

Jest jeszcze jeden element, o który należy zadbać podczas czyszczenia pralki

Gromadzi się w niej zaschnięty brud oraz proszek czy też resztki innych detergentów. Mowa tutaj oczywiście o szufladzie pralki, która także wymaga regularnego czyszczenia. Do tego ponownie przyda nam się ocet. Wyjmujemy pojemnik i przemywamy go pod bieżącą wodą. Następnie moczymy w pojemniku z roztworem przygotowanym 1:1 z wody i octu. Zostawiamy na pół godziny. Po tym czasie bez problemu powinniśmy pozbyć się zabrudzeń. Płuczemy szufladę pod wodą, a na koniec osuszamy. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: