Jak i czym wyczyścić żelazko? To nie zajmie dużo czasu! Przy okazji zaoszczędzisz pieniądze

Przypalone, albo po prostu brudne żelazko może zabrudzić ubranie, a przy okazji wydzielać nieprzyjemny zapach. Na szczęście wiemy jak wyczyścić żelazko w szybki i skuteczny sposób. Ten trik pomoże ci uporać się z brudnym żelazkiem i zaoszczędzić pieniądze.

Prasując ubrania możemy natknąć się na niemałe przeszkody. Przypadkowe zetknięcie się z elementami plastiku, czy gumy może skutkować przyklejeniem się tworzywa do żelazka. Żelazko można też łatwo przypalić, albo po prostu narazić na zardzewienie. Takie wydarzenia to duże ryzyko. Ubrania mogą zostać zniszczone, ponieważ po prostu przejmą brud z urządzenia. Nie musisz wyrzucać żelazka i kupować nowego. Prezentujemy prosty sposób, aby pozbyć się brudu i zaoszczędzić pieniądze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak wyczyścić żelazko? Nie popełniaj tych błędów, aby nie pogorszyć sytuacji

Przede wszystkim, przed czyszczeniem żelazka pamiętaj, aby odłączyć urządzenie od prądu. Należy je dokładnie wystudzić, aby się nie poparzyć i nie przykleić do niego ściereczki czy gąbki, którą będzie czyszczone. Istnieje przekonanie, że lekkie podgrzanie żelazka natartego octem czy sodą może przyspieszyć proces usuwania zabrudzenia, jednak takie rozwiązanie jest tylko dla bardzo ostrożnych.

Edyta Herbuś"Przepiękna" sukienka Edyty Herbuś. Ten model skradł serca fanów

Czym wyczyścić żelazko? Nie potrzebujesz drogich środków chemicznych

Sklepy oferują nam wiele produktów do czyszczenia żelazek, piekarników czy kominków. Takie środki kosztują nawet 20 złotych, a tych wydatków można uniknąć. Podstawowym produktem z twojej kuchni, który zwalcza brud na żelazku to ocet. Szmatka namoczona w occie naniesiona na żelazko z łatwością powinna usunąć brud. Jeśli to nie wystarczy -  można ocet zastąpić rozpuszczonym w letniej wodzie kwaskiem cytrynowym. Pomocna może okazać się także dosypana łyżeczka sody oczyszczonej.

Wlej go do komory na proszek, a pozbędziesz się kamienia. Tani i prosty sposób na to, jak wyczyścić pralkęTani i prosty sposób na to, jak wyczyścić pralkę

Jak unikać zabrudzenia żelazka? Po pierwsze: czytaj informacje na metce

Do każdego ubrania dołączona powinna być metka, na której są zawarte informacje, jak prać i prasować daną tkaninę. Jeśli nie - wystarczy wyczytać skład i sprawdzić to np. w internecie. Znajdziemy wówczas informację, aby dany produkt prasować "na lewą stronę" lub omijać elementy takie jak ozdoby, czy inne nadruki. Ryzyko przypalenia, lub zabrudzenia żelazka się zmniejszy. Można też zastąpić żelazko innym sprzętem do prasowania. Coraz bardziej popularne w ostatnim czasie są np. parownice do ubrań.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.plhttps://kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: