Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Palmy w swoim środowisku naturalnym występują w klimatach tropikalnych i subtropikalnych, czyli tam, gdzie mamy do czynienia z dużą wilgotnością powietrza. Warto wziąć to pod uwagę, gdyż jest to klucz do odpowiedniej pielęgnacji rośliny, jeśli decydujemy się na wersję domową. To właśnie zapewnienie zbyt małej wilgotności jest jednym z najczęściej popełnianych błędów. Przed przystąpieniem do poniższych czynności, najpierw rozpoczynamy jednak od obcięcia suchych końcówek na liściach palmy.
Przede wszystkim należy zacząć od tego, że palma nie powinna stać przy źródle ciepła np. grzejniku. Urządzenia takie wysuszają powietrze, czego palmy stanowczo nie lubią. Musimy zatem je regularnie zraszać. Najlepiej co trzeci dzień, a w sezonie letnim nawet co drugi. Ma to być jednak delikatna mgiełka, a nie "ulewny deszcz". Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że nie powinna być to woda bezpośrednio z kranu. Warto, aby ona wcześniej trochę odstała. Można też skorzystać z wygodniejszej metody o takiej samej skuteczności, a mianowicie podstawki nawilżającej. Przygotowanie jej jest bardzo proste. Wystarczy podstawkę doniczkową zasypać keramzytem lub kamyczkami i zalać wodą, a następnie ustawić pod doniczką z palmą. Parująca z podstawki woda będzie się unosiła, nawilżając powietrze wokół palmy.
Palmy muszą mieć stale wilgotne, ale nie mokre podłoże. Natomiast najlepiej podlewać je rzadziej, ale obficiej. Nie ma zasady, która powie nam, co ile należy podlewać roślinę. Sprawdza się to poprzez sprawdzenie jej podłoża. Jeśli palma nie będzie miała wody w ziemi, zacznie ją ściągać z liści, co doprowadzi do ich usychania i brązowienia. Posiadacze palm powinni dodatkowo pamiętać o:
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina