Już nigdy nie będziesz szorować przypalonego tłuszczu. Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki?

Mycie piekarnika jest jedną z najmniej przyjemnych czynności podczas sprzątania kuchni. Jest jednak sposób, aby pozbyć się tłustych plam i przypalenizny. Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Jest to niezwykle proste i pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Jeden produkt może być naszym sprzymierzeńcem w walce z przypalonym tłuszczem, brudem i kamieniem.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Banalnie prosty trik

Sposób na czyszczenie piekarnika przy pomocy tabletki do zmywarki jest bardzo prosty i nie wymaga szorowania.

  1. Na początku opróżnij piekarnik ze wszystkich blach znajdujących się w środku.
  2. Tabletkę umieść w naczyniu żaroodpornym i nalej wody do połowy wysokości naczynia. Następnie włóż je do piekarnika i nastaw temperaturę na około 100 stopni. Naczynie z wodą i tabletką pozostaw we włączonym piekarniku na około 1-2 godziny.
  3. W tym czasie woda w piekarniku zagotuje się, a tabletka rozpuści. Para wodna z zawartością detergentu zacznie rozchodzić się po wnętrzu piekarnika, zmiękczając przypalenia, tłuszcz i brud.
  4. Po upływie 1-2 godzin wyłącz i otwórz piekarnik. Namocz ściereczkę lub gąbkę w wodzie z rozpuszczoną tabletką i zbierz ze ścian piekarnika brud, tłuszcz i przypalenia. Pod wpływem detergentu i temperatury powinny łatwo odchodzić. 
  5. Po umyciu piekarnika gąbką czy ściereczką nasączoną detergentem wytrzyj go do sucha ręcznikiem papierowym lub suchą i miękką szmatką np. z mikrofibry. W ten sposób sprzęt kuchenny będzie błyszczał jak nowy.

Co jeżeli nie mamy tabletek do zmywarki? Jest na to sposób

Osoby, które nie korzystają ze zmywarki również mogą skorzystać z domowego triku na czyszczenie piekarnika. W tym celu należy wykonać specjalną mieszankę składającą się z 2 łyżek sody oczyszczonej, 2 łyżek octu oraz 2 łyżek wody.

Najpierw należy rozgrzać sprzęt do 100 st. C, a następnie wysmarować go własnej roboty detergentem. Zostaw piekarnik na kilka godzin, a następnie zetrzyj brud przy pomocy mokrej szmatki i płynu do mycia naczyń. Sposób powinien zdecydowanie ułatwić pracę.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: