Kupujesz w sklepie pierwszą lepszą? To źle! Kolor gąbki do mycia naczyń ma znaczenie

Gąbka do mycia naczyń to jeden z tych elementów, który zanjduje się praktycznie w każdej kuchni. Kupując ją w sklepie nie zastanawiamy się raczej nad jej kolorem i sięgamy po pierwszą, która wpadnie nam w oko. Też tak robisz? Niestety, popełniasz spory błąd.

Więcej porad znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pielęgnować zlew, by był lśniący i czysty?

Gąbka do zmywania to niemal podstawowe narzędzie w każdym domu, nawet wśród posiadaczy zmywarek. Zawsze znajdą się bowiem naczynia, których nie można lub nie chcemy myć w zmywarce. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jednak nad kolorem takiej gąbki? Zapewne nie, podobnie jak większość osób. Zwykle sięgamy po pierwszą z brzegu, czasem wybieramy ją zgodnie z upodobaniami kolorystycznymi, albo kupujemy tę, która aktualnie jest w promocji. Okazuje się, że kolor gąbki ma większe znaczenie, niż może się wydawać. 

Kolor gąbki do mycia naczyń ma znaczenie. Dlaczego to źle, jeśli kupujesz byle jaką?

Kolor gąbki do mycia naczyń to nie tylko kwestia wizualna. Jej barwa mówi nam o tym, czy przeznaczona została do mocniejszego, czy też lżejszego mycia. Zanim zatem kolejny raz kupisz pierwszą lepszą, którą znajdziesz na sklepowej półce sprawdź, jak wybrać tę najodpowiedniejszą dla siebie.

Z naczyniami lub garnkami, które wymagają solidnego szorowania najlepiej poradzi sobie gąbka w kolorze zielonym. Drugim kolorem, który poradzi sobie z trudniejszymi zabrudzeniami jest czerwony. Ten jednak jest nieco delikatniejszy niż zielony. Gąbkami w tych kolorach z całą pewnością nie powinno się myć szkła, gdyż mogą pojawić się na nich zarysowania. W tym przypadku znacznie lepszą opcją będzie gąbka w kolorze żółtym, która nie pozostawi rys na szklanych naczyniach. Najdelikatniejszą z gąbek będzie natomiast ta w kolorze niebieskim. Świetnie sprawdzi się ona np. podczas mycia porcelanowej zastawy lub innych, podobnie delikatnych przedmiotów.  

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: