Piwo w pralce uratuje stare ubrania! Zaskakujący trik, który pomaga zaoszczędzić pieniądze

Napój dla pełnoletnich może mieć wiele zaskakujących zastosowań. Wlej piwo do pralki i przekonaj się o jego właściwościach. Pomoże ci uratować zniszczone ubrania, dzięki czemu zaoszczędzisz pieniądze. To prosty trik, który rozwiąże twój problem.

Piwo to napój popularny wśród wielu dorosłych. Może mieć różne odmiany, ale charakteryzuje go przede wszystkim brązowy kolor, oraz proces pozyskiwania w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej. Ten napój fermentowany oparty na zbożowym surowcu może służyć nie tylko do picia. Za jego pomocą np. pozbędziemy się mrówek lub uratujemy zniszczone ubrania. Jak to zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Piwo i jego zastosowania. Napój dla pełnoletnich pomoże przy porządkach domowych

Za pomocą piwa możemy wyczyścić wiele rzeczy. Przykład to złota i srebrna biżuteria. Wystarczy przetrzeć ją szmatką z piwem lub pozostawić w niewielkiej miseczce napełnionej piwem na kilka godzin. Uważaj jednak, bo kolorowe kamienie i ozdoby mogą się odbarwić. Szmatką zamoczoną w piwie można też czyścić i polerować drewno. W tym przypadku przesuwaj szmatkę wyłącznie w kierunku przebiegu słojów. Piwem usuniesz też rdzę, muszki owocówki, mrówki i ślimaki. Niestety, jest to niezbyt humanitarny sposób, który może uśmiercić te pozorne "szkodniki". 

Małgorzata RozenekKurtka bejsbolówka Małgorzaty Rozenek odmładza! "Cena to 4500 zł"

Sposób na zniszczone ubrania. Wystarczy dodać piwo do pralki

Produkty do wybielania i odzyskiwania intensywnych kolorów ubrań bywają kosztowne. Okazuje się, że wystarczy wlać nieco piwa do prania, aby uratować zniszczone, sprane ubrania które już dawno przestały wyglądać jak nowe. Na początek wlej piwo do miski i namaczaj odzież przez kilka godzin. Potem kolejno wypłucz je w wodzie i upierz dokładnie tak jak zwykle. Ten prosty zabieg powinien uratować tkaniny i pomóc im odzyskać kolor! Najlepiej będzie przygotować płukankę w proporcji 1:1, co oznacza, że na każde 0,5 l piwa trzeba dodać tyle samo wody. Po wszystkim koniecznie wypłucz pranie w zapachowym płynie, aby pozbyć się wątpliwego zapachu piwa.

Warto skorzystać z dopłat na wymianę ogrzewania i przyczynić się do czystego powietrzaDopłata do ogrzewania: Kiedy wypłata dodatku osłonowego?

Jak uratować sprane ubrania w inny sposób? Ta metoda również jest tania i skuteczna

Ubrania można uratować jeszcze w inny tani sposób. Jeśli nie chcesz lub nie możesz użyć piwa, postaw na ocet oraz ciepłą wodę. W takiej mieszance namocz ubrania najlepiej przez całą noc, po czym upierz je w pralce tak jak zazwyczaj. Zamiast octu możesz wycisnąć sok z cytryny.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: