Triki na miękkie i puszyste ręczniki. Te sposoby są niezawodne i naprawdę działają

Nie ma nic lepszego niż świeżość i miękkość nowego ręcznika. Za każdym razem, gdy przynosisz go do domu, masz nadzieję, że nigdy nie stanie się postrzępiony, sztywny i matowy. Jak utrzymać go miękkim i puszystym? W rzeczywistości kilka prostych zmian może mieć ogromny wpływ na ręczniki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Miękka, pluszowa jakość nowych ręczników może zostać naruszona przez nadmierne stosowanie detergentów do prania oraz płynu do zmiękczania tkanin. Z czasem te substancje gromadzą się na ręcznikach, powodując ich sztywnienie. Zobacz triki na miękkie i puszyste ręczniki.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Dodaj ocet do prania. Sposób na miękkie i lekkie ręczniki

Dodaj ocet do prania ręczników. Najlepiej w tym celu sięgnąć po destylowany rodzaj tego produktu. Wystarczy jedna filiżanka dodana do prania. Zrezygnuj również z płynu do płukania tkanin, a ocet usunie nagromadzony detergent i przywróci ręcznikom miękkość.

Używaj sody oczyszczonej do usuwania nieprzyjemnego zapachu i zmiękczania ręczników

Możesz również włączyć sodę oczyszczoną do prania. Produkt ma podobne działanie czyszczące i zmiękczające jak ocet, a dodatkowo ma jeszcze jedną zaletę. Soda oczyszczona usuwa nieprzyjemne zapachy. Wystarczy, że dodasz pół filiżanki sody oczyszczonej do cyklu płukania. 

Trik na puszyste ręczniki

Jeżeli miękkość ręczników jest już zapewniona to czas zadbać o ich puszystość. W tym celu można wykorzystać sztuczkę z piłką tenisową. Wystarczy do prania dodać jedną, czystą piłkę. Dodatkowy ruch piłki, jaki wywołuje sprawi, że ręczniki z powrotem zyskają na objętości.

Wskazówki z grupy na Facebooku: "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)"

Na Facebooku w grupie, której nazwa brzmi "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)" kobiety radzą sobie w przypadku różnych problemów. Na pytanie o sposób na utrzymanie ręczników w idealnym stanie pojawiło się wiele cennych wskazówek. Oto niektóre z nich:

Nie dawaj do ręczników płynu do płukania. Lepiej użyj octu
Pierwsze pranie bez płynu do płukania
Dwie łyżki soli dodać do prania bezpośrednio do bębna
Albo suszyć w suszarce, albo prasować

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: