Jak wyczyścić szybę w piekarniku? To prostsze niż myślisz. Mamy niezawodny sposób

Jak wyczyścić szybę w piekarniku? Okazuje się, że nie jest to tak łatwe zadanie, jak mogłoby się wydawać. Znamy jednak niezawodny sposób, żeby zrobić to szybko i sprawnie.

Więcej artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Sprzątanie kuchni nie należy do najprzyjemniejszych. Problematyczne mogą być zwłaszcza sprzęty kuchenne, na których osadzają się resztki jedzenia, jak kuchenka czy piekarnik. Mamy jednak niezawodny sposób, jak wyczyścić szybę w piekarniku.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak wyczyścić szybę w piekarniku? Trzeba pamiętać o kilku rzeczach

Warto pamiętać, aby myć urządzenie po każdym użyciu. Wówczas zabrudzenia nie będą się kumulować i znikną bez wysiłku. Gdy zakończysz pieczenie, zaczekaj, aż piekarnik ostygnie i przetrzyj powierzchnię szyby wilgotną ścierką. W razie potrzeby użyj płynu do mycia naczyń do usunięcia tłuszczu.

Należy pamiętać także o czyszczeniu szyby od środka - tutaj nie obejdzie się jednak bez demontażu drzwiczek urządzenia. W tym celu należy otworzyć drzwiczki i zablokować zawiasy, a następnie wykręcić śruby i wyjąć górną, metalową osłonę.

Następnie wyciągnij z drzwiczek szybę i umyj ją przy użyciu domowych preparatów lub detergentów ze sklepu. Po wyschnięci szkła można z powrotem złożyć całość we właściwej kolejności.

Czym wyczyścić szybę piekarnika? Masz kilka opcji

Na rynku jest duży wybór skutecznych środków chemicznych w postaci mleczek, sprayów czy pianek o różnej mocy. Wystarczy spryskać nimi zabrudzone miejsca i odczekać chwilę, a następnie przetrzeć mokrą szmatką.

Jeżeli jednak nie chcesz używać detergentów w kuchni, jednym z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów na wyczyszczenie powierzchni jest przygotowanie mieszanki z wodysody oczyszczonej i octu. Mieszanka powinna być dość gęsta i pokryć wszystkie zabrudzenia. 

Stworzoną przez siebie pastą wysmaruj drzwiczki piekarnika i pozostaw na kilkanaście minut. Następnie dokładnie spłucz substancję i umyj szybę czystą wodą. Gdy będzie czysta, wytrzyj ją do sucha.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: