Dzieci krzywią się na jej widok, ty wyczyść nią toaletę. Sprawdzony sposób na usunięcie zacieków

Istnieje wiele bardzo dobrych przepisów, które można wykorzystać do czyszczenia muszli klozetowej. Jeśli stosujesz inne domowe środki czyszczące, prawdopodobnie masz już te składniki w swoim domu. Ten owoc również jest praktycznie w każdym domu. Te sposoby skutecznie wyczyszczą toaletę, lecz należy pamiętać, żeby robić to regularnie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Te produkty, dzięki swoim właściwościom sprawią, że będą one dobrym wyborem do czyszczenia jednego z najbrudniejszych przedmiotów w domu. Wszystkie składniki występują naturalnie w środowisku, są bezpieczne dla zwierząt domowych i dzieci oraz ulegają biodegradacji.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Boraks i sok z cytryny: sposób na trudniejsze zabrudzenia

Ten przepis sprawdza się najlepiej w przypadku osób, które mają twardą wodę lub mają plamy w toalecie. Z czasem boraks i sok z cytryny pomogą rozjaśnić, a nawet usunąć plamy. Będziesz potrzebować około 3/4 filiżanki boraksu i sok z jednej cytryny. Co należy zrobić?

  1. Posyp boraksem muszlę klozetową i wyszoruj ją szczotką do toalety.
  2. Pozostaw na godzinę.
  3. Po upływie godziny wlej sok z cytryny i ponownie wyszoruj toaletę.
  4. Następnie spłucz dokładnie toaletę.

Porady z grupy "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)"

Na popularnej grupie na Facebooku dotyczącej porad i opinii na temat sprzątania i nie tylko można znaleźć wiele sprawdzonych wskazówek. Na pytanie o usunięcie kamienia z WC znalazło się wiele rad, oto niektóre z nich:

Weź szklankę octu, dodaj 2 łyżki sody, użyj szczotki, efekt super.
Soda, kwasek cytrynowy i ocet
Odkamieniacz i wrzątek. Zostawić na noc w toalecie potem czyściutka. Pomaga też ocet plus gorąca woda tez na noc.
Kostka od zmywarki. Nie ma nic lepszego.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: