Jak usunąć kamień z czajnika, aby go nie zniszczyć? Pomocne będą skórki z ziemniaka, cola i cytryna

Jeżeli zastanawiasz się jak usunąć kamień z czajnika domowymi sposobami i tak, aby nie uszkodzić urządzenia, mamy dla ciebie ciekawe propozycje. Do naszych trików potrzebne będą ci skórki z ziemniaków, cola i cytryna.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli w naszym domu z kranu płynie twarda woda to niestety dość często musimy mierzyć się z kamieniem osadzającym się w czajniku. Oczywiste jest, że nie chcemy urządzenia takiego odkamieniać mocną chemią, ponieważ mogłaby w łatwy sposób przedostać się do naszego organizmu. Wytłumaczymy dziś jak zrobić to łatwymi i tanimi domowymi sposobami.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Jak pozbyć się kamienia z czajnika skórkami od ziemniaka? Ten sposób stosowały nasze babcie

Mocne środki chemiczne nie zawsze są jedynym rozwiązaniem przy pozbywaniu się kamienia. Bardzo dobrze wiedziały o tym już nasze babcie, które skutecznie odkamieniały swoje czajniki obierkami od ziemniaków. Jak to zrobić? Wystarczy, że na dno czajnika położysz umyte obierki, po czym zalejesz je wodą i zagotujesz. Aby kamień odszedł od dna czajnika całkowicie, warto powtórzyć czynność kilka razy, pamiętając o wymianie skórek na świeże.

Jak usunąć kamień z czajnika cytryną? To sposób znany od lat

Sok ze świeżych cytryn to kolejny domowy sposób, który może szybko usunąć kamieni z naszego czajnika. Wystarczy jedynie, wlać do czajnika jedną szklankę soku z cytryny i zostawić go tak na godzinę. Po tym czasie trzeba wylać sok i przemyć naczynie wodą. Kamień powinien zniknąć.

Odkamienianie czajnika Coca-colą: to dość ciekawy sposób pozbycia się kamienia

Klasyczny gazowany napój cola okazuje się być doskonałym sposobem na usunięcie kamienia z naszego czajnika.  Wystarczy wlać do czajnika około 250 ml tego napoju następnie dolać nieco wody i całość zagotować. Dla lepszego efektu można dosypać dodatkowo do tej mikstury jedną lub dwie łyżki sody oczyszczonej. Po doprowadzeniu płynu do wrzenia pozostaw całość na około 30 minut. Po tym czasie dokładnie przepłucz czajnik wodą i gotowe.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: