Olej lniany na włosy daje spektakularne efekty. Domowy trik na długie i gęste włosy

Chociaż siemię lniane i olej lniany są od wieków stosowane w żywieniu i uzupełniających praktykach zdrowotnych, to furorę zrobiły również w zupełnie innym zastosowaniu. Chodzi o pielęgnację włosów. Jak stosować siemię lniane i wytworzony z niego olej na włosy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niezależnie od tego, czy stosujesz siemię lniane miejscowo jako olej, czy też regularnie spożywasz więcej mielonego siemienia lnianego to wpłynie to na kondycję włosów. Pasma staną się wzmocnione i będą się lepiej układać. Zobacz jak stosować olej lniany na włosy.

Zobacz wideo Jak Wiktora Gąsiewska dba o włosy? Są "oporne"

Co to jest siemię lniane? Poznaj właściwości i cenny wpływ na organizm

Znane ze swojego złoto-brązowego koloru, siemię lniane jest uważane za odżywczą potęgę ze względu na połączenie istotnych makro- i mikroelementów. Należą do nich białko, kwasy tłuszczowe omega-3, błonnik i przeciwutleniacze. Siemię lniane nie jest łatwo przyswajalne przez organizm. Z tego powodu jest ono mielone na proszek do spożycia lub tłoczone na zimno w celu uzyskania oleju. Olej lniany jest również wykorzystywany w leczeniu włosów. Może on pomóc uszczelnić otoczkę, co zapobiega łamaniu i puszeniu się włosów, zapewniając im optymalny wzrost. 

Jak stosować olej lniany na włosy? Istnieją 3 sposoby

Olej lniany to świetny sposób na wspomaganie zdrowego wzrostu włosów, ponieważ ma zdolność nawilżania suchych kosmyków, zapobiegając ich łamaniu się podczas wzrostu. Oto kilka sposobów stosowania oleju lnianego w pielęgnacji:

1. Aby zobaczyć bardziej natychmiastowe rezultaty, stosuj kurację z gorącego oleju lnianego na włosy raz lub dwa razy w tygodniu. Zmocz włosy pod prysznicem, a następnie krótko osusz ręcznikiem, tak aby włosy były mokre, ale nie ociekające wodą. Wmasuj niewielką ilość oleju lnianego w skórę głowy. Pozostałą ilość oleju przeczesz włosy. Zawiń włosy w folię, a następnie w ręcznik i pozostaw na 15-20 minut. Folia i ręcznik zatrzymają ciepło Twojego ciała, dzięki czemu olej lniany będzie mógł dokładniej wniknąć w łodygi włosów. Następnie zmyj olej z włosów łagodnym szamponem.

2. Aby nawilżyć włosy w podróży, wypróbuj spray do włosów z olejem lnianym. Ta mieszanka doskonale nadaje się również do rozczesywania mokrych włosów. Zmieszaj w butelce z rozpylaczem jedną część wody, jedną część oleju lnianego i jedną część oleju słonecznikowego. Rozpylaj na wilgotne włosy, aby je rozplątać, lub na suche, aby dodać wilgoci spierzchniętym kosmykom.

3. Jeśli zauważysz, że tylko końcówki włosów są suche, zastosuj olej lniany bezpośrednio na rozdwojone końcówki. Spryskaj rozdwojone końcówki wodą, a następnie nałóż na nie łyżeczkę oleju lnianego.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: