Niewymagające rośliny na taras. Ich pielęgnacja jest niezwykle prosta. Te kwiaty można już posadzić

Te odmiany świetnie sprawdzą się jako rośliny na taras czy też kwiaty balkonowe. Swoim efektownym wyglądem mogą cieszyć oko już od marca, a co najważniejsze ich uprawa nie powinna sprawić problemu nawet początkującym miłośnikom ogrodnictwa.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Niektórzy, wybierając kwiaty na taras czy balkon chcą, aby przede wszystkim zachwycały swoim wyglądem, innym zależy na jak najdłuższym kwitnięciu, a pozostali zwracają uwagę, czy wymaga ona skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzisiaj pomożemy w wyborze osobom skupiającym się na tym ostatnim aspekcie. Poniższe rośliny do doskonała opcja zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących ogrodników. 

Szafirki - kwiaty przykuwające wzrok, a jednocześnie łatwe w uprawie

Szafirki "Magic", czyli odmiana Auchera dostępna jest w trzech kolorach: białym, niebieskim i jasnoniebieskim. To właśnie one najlepiej sprawdzą się do posadzenia w doniczkach. W sprzedaży dostępne są one zazwyczaj już z początkiem marca. Zanim jednak wystawimy je na zewnątrz, należy przez kilka dni hartować roślinę tzn. wystawiać początkowo na zewnątrz na kilka godzin. Szafirki nie mają dużych wymagań, ale trzeba pamiętać o ich regularnym podlewaniu. We wrześniu cebulki szafirków możemy przesadzić z doniczki do ogródka w lekko zacienione miejsce. 

 

Kolorowa prymulka to roślina na taras o niewielkich wymaganiach

Prymulka, czyli inaczej pierwiosnek lekarski również może być uprawiana zarówno w doniczce, jak i w ogrodzie. Jest odporna na niższe temperatury, a wręcz nawet dłużej kwitnie w chłodniejszych (ale nie mroźnych) temperaturach. Te drobne kwiaty z powodzeniem możemy łączyć także z innymi odmianami tworząc efektowne kompozycje. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to fakt, że prymulki nie powinny być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, gdyż może to doprowadzić do poparzenia kwiatów.

 

Goździki mogą prezentować się pięknie nie tylko w bukiecie. Jako kwiaty balkonowe czy tarasowe sprawdzą się równie dobrze

Większość z nas goździki kojarzy głównie jako kwiaty cięte i piękny element bukietów. Z powodzeniem tę roślinę możemy uprawiać także na balkonie czy tarasie. Preferują raczej stanowiska słoneczne, dzięki czemu ich liście nabierają wyrazistych barw. Podlewać należy je mniej więcej co 2-3 dni, ale z krótkotrwałym przesuszeniem bez problemu sobie poradzą. Poza tym nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. 

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: