Jak pozbyć się z łazienki rybików cukrowych? Ten domowej roboty płyn rozwiąże problem raz na zawsze

Najczęściej pojawiają się łazience i choć są niegroźne, to zdecydowanie nie są mile widzianymi "lokatorami". Mowa tutaj o rybikach cukrowych, czyli podłużnych i srebrnych owadach o niewielkich rozmiarach. Można się z nimi uporać przygotowując domowy płyn z jedynie trzech składników. Podpowiadamy, jak pozbyć się z łazienki rybików cukrowych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Rybiki cukrowe inaczej nazywane srebrzykami to owady, które najczęściej stanowią problem w łazience. Wynika to z faktu, że najlepiej czują się w ciepłych i wilgotnych miejscach. Choć nie roznoszą żadnych chorób i nie są dla człowieka groźne, to nie są mile widziane w naszym domu. Zdradzamy więc, jak skutecznie się ich pozbyć i zapobiegać "ponownym wizytom". 

Rybiki cukrowe w domu. Te czynności zminimalizują ryzyko ich wystąpienia

Jak wspomnieliśmy, to właśnie wilgotne i ciepłe miejsca przyciągają je najbardziej. Warto zatem zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń i ich regularne wietrzenie. Jeśli nie mamy w łazience okien, to szczególnie po kąpieli zaleca się zostawianie otwartych drzwi przynajmniej przez godzinę. W miarę możliwości powinniśmy unikać także suszenia prania w łazience oraz zostawiania ręczników do wysuszenia na kaloryferze. 

Jak się pozbyć z łazienki rybików cukrowych? Te produkty są najskuteczniejsze

Poza powyższymi czynnościami możemy także skorzystać z dwóch łatwodostępnych produktów, których zapach odstrasza rybiki. Pierwszym z nich jest cytryna. Warto więc wybierać produkty do sprzątania o tym zapachu lub po prostu do tych, które mamy dodać kilka kropel soku z cytryny. Kolejnym zapachem, który zniechęca owady do pozostania w łazience jest lawenda. Możemy dodać kilka kropel olejku lawendowego do płynu do mycia podłóg lub ustawić w łazience odświeżacz powietrza o aromacie lawendy. 

Domowy sposób na rybiki cukrowe w łazience. Do tego płynu potrzebujesz trzech składników

Najlepsze rezultaty otrzymamy łącząc produkty o właściwościach odstraszających rybiki, czyli cytrynę i olejek lawendowy. Wystarczy przygotować domowej roboty płyn, do którego będziemy potrzebowali 200 ml wody, 10 kropli olejku i sok z jednej cytryny. Następnie przelewamy go do butelki z atomizerem i spryskujemy powierzchnie w łazience. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: