Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Oto prosty sposób za grosze, który musisz znać

Twarda woda jest uciążliwym problemem w wielu domach. Negatywnie wpływa zarówno na nasze włosy oraz skórę, a także armaturę i ceramikę sanitarną tworząc trudne do usunięcia osady. Jak zatem pozbyć się tego okropnego osadu z kamienia w naszej toalecie? Oto tani, banalnie prosty i niezawodny sposób. Potrzebujesz tylko jednego produktu, który kupisz w każdym sklepie spożywczym za mniej niż 5 zł.

Więcej domowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień. Domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Twarda woda to taka, w której występuje podwyższone stężenie soli wapnia, magnezu, żelaza i manganu. To właśnie te związki są odpowiedzialne za nadmierne osadzanie się kamienia i nieestetyczny nalot w muszli klozetowej. Przy bardzo twardej wodzie wystarczy kilka dni, by w sedesie pojawił się osad wymagający uporczywego szorowania. Co zatem robić, by tego uniknąć? Z pomocą przyjdzie popularny produkt dostępny w każdym sklepie spożywczym.

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Prosty sposób za grosze, dzięki któremu toaleta będzie idealnie czysta. Żaden inny sposób nie będzie ci już potrzebny

Szybkie i skuteczne pozbycie się osadów z kamienia wcale nie musi wymagać męczącego szorowania, czy też sięgania po chemiczne środki. Z powodzeniem zastosować można tani, domowy i ekologiczny sposób, który zapewne doskonale znany jest naszym mamom i babciom. Mowa oczywiście usuwaniu kamienia przy pomocy octu.

Jak usunąć rysy z szyby? Wykorzystaj produkt znajdujący się w każdej łazience. To skuteczny i tani trikJak usunąć rysy z szyby? Wykorzystaj produkt z twojej łazienki

  • Krok pierwszy to jak najdokładniejsze usunięcie wody z sedesu. Można użyć do tego np. pustej butelki lub pojemniczka.
  • Następnie w miejsce wody należy wlać podgrzany wcześniej ocet spirytusowy, wówczas jego "siła czyszcząca" będzie większa).
  • Na koniec, należy zająć się kołnierzem sedesu. W tym miejscu najlepiej zastosować okłady z ręczników papierowych nasączonych octem. Pamiętaj, by kawałki papieru powinny dobrze przylegać do powierzchni pokrytej osadem.

Tak przygotowaną muszlę klozetową, w zależności od stopnia zabrudzenia, należy pozostawić na kilka godzin lub całą noc. Po tym usuwamy ręcznik papierowy i doczyszczamy ewentualne pozostałości osadu szczotką. Później pozostaje już spuścić wodę, która usunie resztki zanieczyszczeń. Czyszczenie toalety octem warto wykonać przynajmniej raz w miesiącu.

dywanRozsyp sodę oczyszczoną na podłodze lub dywanie. Genialny trik

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: