Rozsyp sodę oczyszczoną na podłodze lub dywanie. Genialny trik, który daje zaskakujące efekty

Samo odkurzanie nie gwarantuje idealnej czystości dywanów czy podłóg. Czyszczenie powierzchni płaskich w tradycyjny sposób może okazać się niewystarczające, jeśli w grę wchodzą większe zabrudzenia czy plamy. Sięgnij po sodę oczyszczoną przy odkurzaniu i zobacz co się stanie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Istnieje jeden skuteczny i domowy środek, który może pomóc w głębszym czyszczeniu, a także usunie wszelkie zapachy uwięzione we włóknach. Jest to soda oczyszczona. Ta sypka substancja jest podstawą wypieków, ale jest również silnym środkiem czyszczącym. Ten produkt pomoże w usunięciu trudnych do usunięcia plam i nieprzyjemnych zapachów.

Katarzyna Cichopek "Cudny" płaszcz Kasi Cichopek to hit na wiosnę. Jego cena zwala z nóg

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jaka jest korzyść z używania sody oczyszczonej podczas odkurzania?

Soda oczyszczona rozsypana na podłogach i dywanach może przynieść doskonałe rezultaty w czyszczeniu. Produkt z łatwością usuwa plamy z powierzchni. Oprócz tego soda oczyszczona jest także naturalnym dezodorantem, co może pomóc w odświeżeniu podłóg jeszcze zanim zaczniemy odkurzać.

Sianie rzeżuchy Wielkanocne potrawy urozmaici rzeżucha. Jak sadzić tę roślinę?

Jak stosować sodę oczyszczoną podczas odkurzania różnych powierzchni

Włączenie sody oczyszczonej do odkurzania jest całkiem proste. Wystarczy, że zaopatrzysz się w ten kuchenny składnik, a tuż przed odkurzaniem posypiesz nim podłogę. Pomoże to w rozjaśnieniu podłogi i usunięciu nieestetycznych plam z dywanów.

  • Dywany - pobieżnie odkurz dywan i posyp go obficie sodą oczyszczoną. Pozostaw ją na 30 minut, a następnie odkurz ponownie, aby usunąć brud, sierść, plamy i wszelkie inne zanieczyszczenia, które nagromadziły się na dywanach.
  • Podłogi z twardego drewna - wystarczy posypać sodą oczyszczoną widoczne plamy lub ciemne zacieki. Następnie pozostawić na 10 minut. W tym czasie plama jest zwykle wchłaniana przez proszek i można ją łatwo odkurzyć, aby odsłonić lśniące drewniane podłogi.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: