Jak usunąć kamień z szyby prysznica szybko i skutecznie? Te dwa produkty każdy ma w kuchni

Brudna szyba drzwi prysznicowych i szklane ścianki prysznica mogą sprawić, że czysta łazienka będzie wyglądała na brudną. Niestety, czyszczenie szkła pod prysznicem nie jest tak proste. Ale stosując te domowe i sprawdzone sposoby plamy z twardej wody nie będą już problemem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Posiadanie szyby pod prysznicem ma wiele zalet. Niestety, łatwe czyszczenie i konserwacja nie do końca znajdują się na tej liście. Warto jest więc znać kilku szybkich i łatwych sposobów, które pomogą w walce z plamami z twardej wody.

Katarzyna Cichopek "Cudny" płaszcz Kasi Cichopek to hit na wiosnę. Jego cena zwala z nóg

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak czyścić szklane drzwi i ściany kabiny prysznicowej?

Ta metoda czyszczenia szklanych powierzchni prysznicowych i ścian nie wymaga zakupu drogich detergentów. Wystarczy sięgnąć po dobrze znany biały ocet oraz sodę oczyszczoną

  1. Zacznij od zwilżenia szkła kabiny prysznicowej za pomocą spryskiwacza lub spryskania ścian wiadrem.
  2. Napełnij butelkę z rozpylaczem białym octem i dokładnie nasącz nim szkło.
  3. Pozwól, aby ocet wsiąkł w szkło przez co najmniej 10 minut. W przypadku znacznego nagromadzenia osadów pozostaw na jeszcze dłużej.
  4. Zanurz gąbkę do szorowania w sodzie oczyszczonej i wyszoruj szkło. Soda oczyszczona działa jak środek ścierny, podczas gdy ocet rozpuszcza plamy z twardej wody i osad z mydła.
  5. Gdy będziesz zadowolony, a szyba będzie wyglądać na czystą, spłucz ją świeżą wodą.
  6. Osusz szkło ściereczką z mikrofibry, a następnie użyj środka do czyszczenia szkła, aby dokończyć czyszczenie szkła, elementów wykończeniowych i wieszaków na ręczniki.

dywan Rozsyp sodę oczyszczoną na podłodze lub dywanie. Genialny trik

Jak dbać o czystość szyb pod prysznicem?

Plamy z twardej wody pojawiają się na szybach, gdy wyschną na nich krople wody. Najlepszym sposobem na utrzymanie szkła w czystości jest zapobieganie wysychaniu wody na nim. Pamiętaj, żeby trzymać ściągaczkę pod prysznicem, aby wytrzeć szybę po kąpieli.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: