Marzy ci się czysta podłoga bez smug? Te panie domu mają na to łatwy i tani sposób

Czysta podłoga bez smug to marzenie wielu pań domu. Jednak wiemy, że nie jest to często proste zadanie. Problem ten na jednej z grup na Facebooku poruszyła Pani, mająca dość wygląda swoich paneli. Odpowiedzi pozostałych członkiń grupy mogą zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Marzeniem każdej perfekcyjnej Pani domu jest posiadanie pięknych i błyszczących podług bez smug. Na rynku istnieje wiele specyfików mających pomóc osiągnąć ten wymarzony efekt. Niestety często nie zdają one rezultatu. Na jednej z grup na Facebooku panie pochwaliły się swoimi rozwiązaniami.

Zobacz wideo Jesienne porządki w kosmetyczce. Jak sprawdzić termin ważności?

Czysta podłoga bez smug: jak osiągnąć ten efekt bez użycia mocnej chemii?

W jednej z grup na Facebooku zrzeszającej panie domu w ostatnim czasie pojawiło się pytanie o dobry sposób na czyste podłogi. Jak skarży się autorka postu:

Drodzy, może jeszcze macie jakiś pomysł. Od około dwóch miesięcy moja podłoga wygląda, jakby nikt jej nigdy nie mył. Same smugi, odciski i klejący, tłusty brud. I panele i płytki...

Zapewne nie jedna z nas zna ten problem bardzo dobrze.

Czysta podłoga bez smug i plam: oto domowe sposoby perfekcyjnych pań domu

Na odpowiedzi członkiń grupy nie trzeba było długo czekać. Oto kilka najciekawszych odpowiedzi na domowe sposoby pozbycia się brudu i smug z podług:

Ja myję zwykłym płynem do naczyń, płyn do naczyń odtłuszcza, stosuję go do wszystkiego, stosowanie różnych płynów to strata pieniędzy!!! I wymysł producenta. Jak coś ma smugi, wystarczy czysta letnia woda z octem, zapach octu ulatnia się w mig, a u mnie wszystko się świeci. (ale to moje zdanie i moje oszczędności)
Ja co jakiś czas po prostu pastuję podłogę i wszystkie plamy znikają

Czysta podłoga bez smug: jak powinniśmy czyścić różne powierzchnie?

Jeżeli posiadamy w swoim domu podłogę drewnianą lub panele, do codziennego mycia można wykorzystać domowy płyn. Do jego przygotowania potrzebujemy tylko szklanki octu wymieszanego z pięcioma litrami ciepłej wody. Taki preparat skutecznie usuwa drobne zabrudzenia i plamy z powierzchni podłogi i nadaje się do codziennego stosowania. Podłogę drewnianą wystarczy przetrzeć mopem namoczonym w przygotowanym roztworze i poczekać aż wyschnie, bez konieczności polerowania parkietu.

Natomiast podłogę z terakoty i szkliwionego gresu myć można ciepłą wodą z dodatkiem płynu do zmywania czy mydła. Dla dodania połysku można podłogę przetrzeć wodą z dodatkiem nabłyszczającego płynu do zmywarek. Aby na gładkiej powierzchni nie pozostawały smugi, warto wytrzeć podłogę po umyciu do sucha.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: