Jak wyczyścić przypalony garnek? Najlepszy środek na przypalenia, który usunie problem za ciebie

Czyszczenie sczerniałych, przypalonych naczyń nie musi oznaczać całodniowego szorowania. Nie musi też oznaczać użycia ostrych, toksycznych środków chemicznych. Jeśli sposób na namaczanie przypalonych garnków jest nieskuteczny, to spróbuj jedną ze sprawdzonych metod.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenie przypalonego garnka może wydawać się trudne, ale są proste i skuteczne sposoby na to. Każdy wykorzystuje przedmioty, które prawdopodobnie ma pod ręką, takie jak wrząca woda, biały ocet, płyn do mycia naczyń, soda oczyszczona. Zobacz co stosować i w jaki sposób, by przypalony garnek ponownie był czysty.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Czym wyczyścić przypalony garnek? Oto trzy domowe sposoby

  1. Ocet i soda oczyszczona - napełnij garnek taką ilością octu, aby przykryć zwęglony obszar, a następnie doprowadź go do wrzenia. Zmniejsz nieco ogień i pozostaw na kuchence przez kilka minut. Zdejmij z ognia i pozostaw ocet do lekkiego ostygnięcia. Następnie dodać do garnka około 2 łyżek sody oczyszczonej. Mieszanina tych dwóch składników spowoduje reakcję musowania. Po ustaniu bulgotania wyrzuć płyn. Następnie wyszoruj garnek szczotką do naczyń lub zmywakiem odpowiednim do rodzaju używanego naczynia.
  2. Wrzątek - najpierw napełnij garnek kilkoma calami wody lub taką ilością, aby przykryć zwęglony obszar. Doprowadź wodę do wrzenia i gotuj ją przez 5 do 7 minut. Następnie zdejmij garnek z kuchenki i odstaw go do ostygnięcia. Gdy woda osiągnie temperaturę pokojową, wylej ją.
  3. Ocet - wlej do garnka równe części wody i octu, aby całkowicie przykryć zwęglony obszar. Ponownie gotuj przez około 5 minut. Powtórz czynności: pozwól garnkowi nasiąknąć płynem, po czym wylej go i wyszoruj resztki przypalonych resztek przy użyciu gąbki bezpiecznej dla czyszczonego naczynia.

Sprawdzone sposoby od "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)" na przypalony garnek

Na popularnej grupie na Facebooku, której nazwa brzmi "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)" można znaleźć wiele cennych rad. Kobiety dzielą się tam doświadczeniami i wskazówkami, również w kwestii przypalonych naczyń. Oto najpopularniejsze komentarze:

Najlepsza jest soda oczyszczona i szorowanie
W5 i tytan.... Super!
Na takie przypalenie wystarczy cif i drucianka.
 Polecam środek na przypalenia z Lidla: W5 soap pads

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: