Jak złożyć serwetkę w zająca? Wielkanocne inspiracje na pięknie udekorowany stół

Jak złożyć serwetkę w zająca i co sprawi, że wielkanocny stół będzie się prezentował wyjątkowo? Szukasz pomysłów na dekoracje? Sprawdź z nami przegląd najlepszych inspiracji z Instagrama.

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt w religii chrześcijańskiej, które niesie ze sobą ważne przesłanie na nowy początek i lepsze jutro. Wielkanoc jest też bardzo plastyczna przez optymistyczne symbole jak zając, pisanki czy pisklęta. Dekoracja stołu na Wielkanoc może być prawdziwą sztuką. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na praktyczne pytania, na przykład jak złożyć serwetki na Wielkanoc oraz garść inspiracji w kategorii piękny stół. 

Jak złożyć serwetki na Wielkanoc - to prostsze niż myślisz 

Tuż przed świętami w sklepach pojawiają się dedykowane serwetki w kwieciste wzory lub z pięknym świątecznym motywem. Po zakupach część osób zastanawia się, jak złożyć serwetkę w zająca, aby wielkanocny stół podczas uroczystego obiadu wyglądał wyjątkowo odświętnie. Choć z pozoru może wydawać się, że jest to skomplikowany proces, to w rzeczywistości okazuje się bardzo łatwy i wciągający (lepiej od razu przygotować więcej serwetek). Poniżej kilka ciekawych pomysłów DIY. 

Zobacz wideo Zajączki z serwetek ozdobią każdy wielkanocny stół!

Składanie serwetek na wielkanocny stół - zając niespodzianka 

Składanie serwetek na wielkanocny stół to dobra zabawa dla całej rodziny. Do wykonania tej prostej i uroczej dekoracji wystarczy serwetka, jajko ugotowane na twardo oraz kawałek naturalnego sznurka. Jajko układamy na środku serwetki i następnie zawiązujemy sznurek w formie prezentu w miejscu, gdzie kończy się jajko. Końcówki serwetki formujemy na wzór uszu. Jeśli chcemy, aby nasze zajączki były ustawione w pionie, serwetki muszą być zrobione ze sztywnego materiału. 

 

Jak złożyć serwetkę w zająca na talerzu? 

Ponownie będziemy potrzebować jajka na twardo. Następnie formujemy z serwetki rulon i owijamy wokół jajka. W ten prosty sposób otrzymamy kształt zająca, który wywoła uśmiech na twarzy zebranych. 

 

Serwetki na Wielkanoc. Zając origami i kwiecista łąka w jednym 

Miłośnicy papierowej sztuki mogą wypróbować swoje siły także na materiale. Idealna będzie naturalna opcja w kwiaty. Można na serwetce zawiązać supeł i postawić uszy lub wysilić się na bardziej skomplikowaną konstrukcję na bazie węzła. 

 

 Składanie serwetek na wielkanocny stół - klimatyczne dodatki 

Co będzie pasować do pięknych wielkanocnych serwetek? Mamy dla was kilka ciekawych propozycji.

  • Obok serwetki warto stworzyć naturalną dekorację w postaci gałązki bazi lub kwiatów drzew owocowych. 
 
  • Zamiast tradycyjnego stojaka na serwetki użyj zabytkowych filiżanek w kolorze materiału. 
 
  • Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć też oczywiście pisanek.
 
  • Ciekawym pomysłem dla dzieci będą słodycze pakowane w marchewkowe rożki. 
 
  • Zając jako motyw przewodni innych dekoracji. 
 
  • Bardzo ważną rolę odgrywają też naturalne materiały, chociaż są niepraktyczne. 
 

Zobacz też: Paznokcie wielkanocne 2022 - modne wzory i kolory. Pastele hitem sezonu

Więcej o: