Zabawne żarty na prima aprilis, które udadzą się każdemu. Dużo śmiechu gwarantowane

Zastanawiasz się jaki żart można zrobić na prima aprilis? Zgodnie z tradycją, tego dnia możemy płatać niewinne psikusy. Dziś mamy kilka ciekawych propozycji - w tym drobne żarty na prima aprilis dla chłopaka i żart na prima aprilis dla dzieci.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pochodzenie zwyczaju primaaprilisowego nie jest do końca znane. Jednak jedna z teorii mówi, że powstało na cześć bożka śmiechu i wesołości. Przypada na 1 kwietnia, kiedy Rzymianie obchodzili Nowy Rok. Tradycja opowiadania zmyślonych historii trafiła do Polski z Europy Zachodniej w XVI wieku.

Zobacz wideo Rafał Maślak robi żarty z syna

Żart na prima aprilis dla dzieci. Dużo śmiechu gwarantowane

Zanim stworzysz żart dla najmłodszych, musisz pamiętać o ostrożności. Dzieci, a zwłaszcza te małe, mogą potraktować go bardzo poważnie. A my przecież nie chcemy ich przestraszyć. Oto propozycja żartów dla trochę starszych dzieci:

  • napełnij tubki po paście do zębów bitą śmietaną. Dzieci spotka słodka niespodzianka;
  • zamiana cukru i soli to już klasyk. Do solniczki wsypujemy cukier, a do cukierniczki sól. Śniadanie może być pełne śmiechu;
  • przygotowanie jajka sadzonego na słodko. Fałszywe jajko sadzone wygląda zwyczajnie, a w rzeczywistości jest morelą z puszki otoczoną bitą śmietaną.

Biotyna na włosy? Domowa maseczka szybko rozwiąże problem wypadających pasm Kosztuje grosze, a działa jak biotyna na włosy. Maseczka wzmocni pasma

Dobre żarty na prima aprilis dla współpracowników. Zabawny pomysł na 1 kwietnia

W dobie pracy zdalenej jednym z ciekawszych propozycji jest żart podczas wideorozmowy. Jeżeli tego dnia masz zaplanowane drobne spotkanie w pracy, możesz w pewnym momencie, ruszać jedynie ustami i udawać, że odpowiadasz na pytanie, nie wypowiadając ani słowa. Wszyscy pomyślą, że jest problem z łącznością. Dla podbicia efektu możesz wypowiadać jedynie co któreś słowo z przycięciami.

Kupiła dom do renowacji Kupiła dom do renowacji. Po zerwaniu tapet nie mogła wyjść ze zdumienia

Dobre żarty na prima aprilis dla chłopaka. Twoja druga połówka może się zdziwić

Pierwszym ciekawym żartem dla chłopaka, jeżeli mieszkacie razem, może być tzw. zepsute mydło. Posmaruj mydło w łazience dokładnie przezroczystym lakierem do paznokci, a w efekcie uniemożliwisz jego użytkowanie. Jeżeli przyjdzie pora na śniadanie, to miej w gotowości słoik po majonezie wypełniony np. jogurtem. Jak już usiądziecie, żeby zjeść, na jego oczach zacznij zajadać wypełnienie słoika wielką łyżką. Ale się zdziwi!

Więcej o: