Wypróbuj krople żołądkowe na włosy. Dają oszołamiające efekty. Kosmyki rosną szybciej i są zdrowsze

Trik urodowy, w którym użyte zostaną krople żołądkowe na włosy, może zaskoczyć wiele kobiet. Każda z nas doskonale zna ten specyfik, ale prawdopodobnie używała ich tylko na ból żołądka czy brzucha. Tym razem użyj ich na swoje pukle i podziwiaj oszołamiające efekty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W internecie możemy znaleźć wiele trików urodowych z wykorzystaniem najróżniejszych specyfików. Jeżeli chcemy, aby nasze włosy rosły szybciej i były zdrowsze, warto użyć kropli żołądkowych. Wyjaśnimy dziś jak wykonać tę kurację, aby uzyskać najlepsze efekty.

Zobacz wideo Cleo w rozpuszczonych i lekko kręconych włosach na TikToku

Paulina Sykut-Jeżyna Paulina Sykut-Jeżyna pokazała "przepiękną" sukienkę Bonprix na wiosnę. Podobne w HM

Jak działają krople żołądkowe? Ich głównym celem są problemy trawienne

Jeżeli masz w naszym domu krople żołądkowe bardzo prawdopodobne, że używasz ich tylko na problemy trawienne i żołądkowe. Substancje ziołowe, które zawarte są w kroplach, pobudzają wydzielanie soku żołądkowego, ułatwiając trawienie. Skład kropli żołądkowych to mieszanka ekstraktów ziołowych na bazie alkoholu i jest to najczęściej: nalewka gorzka składającą się z korzenia goryczki, liść bobrka i naowocni gorzkiej pomarańczy, nalewka z kozłka lekarskiego, nalewka z mięty pieprzowej czy nalewka z dziurawca.

Twój cel do gęste i długie włosy? Wypróbuj krople żołądkowe

Oprócz znanego nam zastosowanie kropli żołądkowych, warto użyć ich też przy pielęgnacji naszych włosów. Stosowanie z nich wcierki na skórę głowy ma pozytywny wpływ na szybszy porost włosów. Odpowiednio stosowane krople żołądkowe potrafią jednak pobudzać i wzmacniać cebulki, a także przyspieszać porost włosów. Skutecznie poradzą sobie także z przetłuszczaniem się pasm oraz z łupieżem. Mają bowiem właściwości bakteriobójcze oraz przeciwzapalne. Należy jednak uważać na zawarty w nich alkohol, który może podrażnić naszą skórę. Wytłumaczymy jak zrobić to we właściwy sposób.

Modne fryzury 2022: damskie. Odejmują lat i są idealna dla pań po 40-stce Modne fryzury 2022. Damskie propozycje, które odejmują lat

Krople żołądkowe na włosy: jak wykonać wcierkę w prawidłowy sposób?

Ze względu na wyżej wspomnianą już zawartość alkoholu w kroplach żołądkowych należy przed aplikacją na skórę głowy rozcieńczyć je. Wystarczy na 10 ml wody zastosować 3-4 krople a przed przystąpieniem do kuracji dokładnie rozczesać włosy. Teraz małymi partiami, aplikuj płyn na skórę głowy, wykonując przy tym delikatny masaż. Lepiej nie pokrywać nimi pasm na całej długości, ponieważ mogą bowiem je wysuszać. Tak wtarty roztwór pozostaw na około godzinę, po tym czasie umyj włosy delikatnym szamponem. Taki zabieg najlepiej stosować 1-3 razy w tygodniu przez minimum dwa miesiące. Ważna jest tutaj regularność! Inaczej nie zauważymy efektów, a pierwsze powinny się pojawić już mniej więcej po kilku tygodniach używania takiej kuracji.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: