Jak prać kurtkę puchową? Wrzuć piłeczki do pralki. Ten tani trik sprawi, że będzie służyła latami

Wiosenna aura sprawia, że grube odzienia wierzchnie zastępujemy w szafach lżejszymi modelami. Część z nas przed schowaniem ich do szafy decyduje się jednak je nieco odświeżyć. Nie musi być to wcale wyzwaniem. Jak prać kurtkę puchową, żeby jej nie uszkodzić? Zdradzamy skuteczny i sprawdzony patent.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Najczęstsza obawa przed upraniem kurtki puchowej w domu, to uszkodzenie puchu i utrata estetycznego wyglądu. W bardzo prosty sposób możemy jednak tego uniknąć. Zastosowanie się do kilku poniższych zasad pozwoli odświeżyć zimowe okrycie w bezpieczny sposób. 

Jak wyprać kurtkę puchową? Należy zacząć od odpowiedniego przygotowania

W pierwszej kolejności powinniśmy zerknąć na metkę, na której znajdują się zalecenie od producenta dotyczące czyszczenia danego modelu. Często metki jednak obcinamy albo mogą one po prostu wyblaknąć. Wtedy warto pamiętać o tych zasadach: 

  • przed wrzuceniem kurki do pralki opróżniamy jej kieszenie oraz wywijamy całość na lewą stronę, 
  • używamy wyłącznie detergentów przeznaczonych do prania puchu, 
  • nie dodajemy płynu do płukania - ewentualnie możemy zastąpić go kilkoma kroplami ulubionego olejku zapachowego, 
  • program ustawiamy na maksymalnie 30 stopni i 400 obrotów. 

Ten prosty trik warto wykorzystać podczas prania kurtki puchowej 

Piłeczki tenisowe to skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy mieć pewność, że podczas prania nie powstaną zbite kulki puchu. Wystarczą cztery piłeczki wrzucone do bębna, aby w naturalny i bezpieczny sposób je rozbić. 

Jak prać kurtkę puchową? Nie zapominaj o suszeniu 

Suszenie kurtki puchowej jest równie ważnym elementem. Po wyjęciu kurtki z pralki utraci ona swoją objętość, co jest normalnym zjawiskiem. To właśnie odpowiednie suszenie przywróci jej pierwotny wygląd. Wystarczy delikatnie ją odcisnąć, położyć na płasko z dala od źródeł ciepła i co jakiś czas ją oklepywać, aby porozbijać puch. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: