Czym wyczyścić mosiądz? Wszystkie składniki już masz. Te sposoby są tanie i proste

Mosiądz pojawia się we wszystkich przedmiotach, od lamp i wazonów po stoliki do kawy i sztućce. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak czyścić mosiądz, aby wszystkie mosiężne przedmioty były lśniące, a nie matowe. Czym wyczyścić mosiądz? Zobacz jak robić to domowymi sposobami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie ważne, czy masz do czyszczenia antyczną lampę, czy nowe uchwyty w kuchni te sposoby przydadzą się w obu przypadkach. Oto najlepsze metody dbania o czystość mosiądzu. Ważne jest określenie czy mamy do czynienia z mosiężnym przedmiotem, czy z platerowanym mosiądzem. Istnieje prosty sposób na sprawdzenie tego. Wystarczy przyłożyć magnes do przedmiotu. Jeżeli magnes nie przywiera to znak, że jest to mosiądz. Odwrotnie mamy do czynienia tylko z mosiężnym przedmiotem, do którego czyszczenia wystarczy ciepła woda z mydłem. 

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Czym wyczyścić mosiądz? Pasta z cytryny i sody oczyszczonej

Ten sposób wymaga tylko dwóch składników. Połącz sok z połowy cytryny z łyżeczką sody oczyszczonej i mieszaj, aż powstanie pasta. Nałóż pastę za pomocą miękkiej szmatki. Jeśli zmatowienie jest duże, pozostaw przedmiot z pastą na 30 minut. Spłucz ciepłą wodą i wysusz. W razie potrzeby powtórz czynność.

Czym wyczyścić mosiądz? Mąka, sól i biały ocet

Te składniki znajdziesz w każdej kuchni. Połącz równe części wszystkich trzech składników, aby utworzyć pastę. Nałóż cienką warstwę tej pasty na zmatowiały mosiądz i pozostaw na godzinę, a następnie spłucz ciepłą wodą i wysusz.

Czym wyczyścić mosiądz? Ketchup lub sos pomidorowy

Pomidory zawierają kwas, który pomaga usuwać zmatowienia z mosiądzu i innych metali, dlatego zastosowanie produktu na bazie pomidorów może zdziałać cuda na mosiądzu. Ketchup czy sos pomidorowy działają równie dobrze. Nałóż jedną warstwę na mosiądz i pozostaw na godzinę. Następnie umyj ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Pozostaw do wyschnięcia.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: