Jak wyczyścić złoto, aby go nie uszkodzić? Te domowe sposoby za 2 zł sprawią, że będzie lśniło jak nowe

Czy twoja biżuteria nie świcie już jak dawniej? Nie martw się, wiemy jak wyczyścić złoto, aby odzyskało swój dawny blask. Te domowe sposoby skutecznie doczyszczą pierścionki, kolczyki czy naszyjniki zrobione z tego szlachetnego metalu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Regularne czyszczenie złota jest bardzo ważne jeżeli chcemy, aby wyglądało ono jak nowe i pięknie lśniło. Aby jednak go nie zniszczyć, ważne jest czy robimy to odpowiednimi metodami i środkami. Dziś przedstawimy nasze propozycje, które przywrócą mu blask.

Zobacz wideo Zabójcze złoto Ghany. Górnicy zarabiają krocie, ale umierają młodo

Co ile trzeba czyścić złoto, aby zachowało swój blask?

Wiemy, jak często należy myć złotą biżuterię oraz pozłacane dodatki. Zabieg ten powinniśmy wykonać zawsze wtedy, kiedy zauważymy, że pierścionek, kolczyki czy sztućce stały się przybrudzone. Najczęściej pojawia się na nich czarny, zielony lub lekko fioletowy nalot. W zależności od jakości kruszcu wykonuje się taki zabieg raz na kilka miesięcy. A wyróżnić możemy trzy najpopularniejsze, czyli żółte, białe i różowe.

Jak czyścić złoto z zielonego nalotu i innych zabrudzeń?

Biżuteria zrobiona z czystego złota ma jasnożółty kolor i wyraźny połysk, nie utlenia się też w wodzie i powietrzu. Jednak kiedy oprócz tego szlachetnego metalu w biżuterii obecna jest też miedzi, może pojawiać się na niej zielonkawo szary nalot. Negatywny wpływ na złotą biżuterię mają także czynności dnia codziennego takie jak sprzątanie, gotowanie, zmywanie, mycie naczyń i branie kąpieli. Każdego dnia w małe szczeliny dostają się zanieczyszczenia w postaci kurzu i brudu.

Jak wyczyścić złoto, aby go nie uszkodzić? Te domowe sposoby sprawią, że będzie lśniło jak nowe

Jednym z najpopularniejszych i domowych sposobów na czyszczenie złota jest pasta do zębów. Do tego zabiegu wystarczy nam stara szczoteczka do zębów lub paznokci oraz trochę zwykłej pasty. Wystarczy pocierać nią złoty przedmiot i cieszyć się lśniącą biżuterią.

Drugim równie skutecznym trikiem jest czyszczenie złota sodą oczyszczoną. Sprawdzi się on idealnie, jeśli nie masz zbyt wiele czasu. Wystarczy, że połączysz proszek oraz wodę w proporcji 1:1 i wymieszaj do powstania gęstej papki. Teraz natrzyj nią dokładnie złote przedmioty, a potem spłucz pod bieżącą wodą. Biżuteria będzie wyglądała jak nowa.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: