Odbarwiona bielizna w kroku - czy jest się o co martwić? "Zajęło mi lata, by dowiedzieć się, co to oznacza"

Wielu z nas z pewnością zdarzyło się zauważyć nietypowe odbarwienie bielizny w kroku, wyglądające jak plama po użyciu wybielacza. Czym jest to spowodowane i czy jest się o co martwić?

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zauważyłaś na swojej bieliźnie nieestetyczne, jasne plamy, jak po użyciu wybielacza? Wbrew pozorom nie ma w tym nic dziwnego - to powszechne zjawisko, z którym spotyka się wiele kobiet. Kwestię tę poruszyło londyńskie Muzeum Waginy, rozwiewając tym samym obawy wielu zaniepokojonych kobiet.

Zobacz wideo

Co oznaczają przebarwienia na bieliźnie?

- To nic groźnego, żadna anomalia. Czy widzisz jaśniejsze plamy w swojej ciemnej bieliźnie? To normalne! Pochwa jest kwaśna i ma pH 3,8-4,5 - wystarczająco, aby wybielić tkaninę. Te plamy nie są plamami z krwi lub wydzieliny - materiał został wybielony przez doskonale zdrową pochwę - czytamy w poście, do którego dołączono fotografie odbarwionej damskiej bielizny.

Zajęło mi lata, by dowiedzieć się, co to faktycznie oznacza
Teraz wiem, że moja pochwa jest zdrowa

- pisały zaskoczone kobiety.

Chcąc jednak uniknąć powstawania nieestetycznych plam na bieliźnie, w dniach obfitych w wydzieliny warto sięgnąć po wkładki higieniczne, które skutecznie ją wchłoną, chroniąc tym samym naszą bieliznę.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: