Jak pozbyć się oponki do lata? Te trzy sposoby sprawią, że zdążysz i to bez wielkich wyrzeczeń!

Zastanawiasz się, jak pozbyć się oponki do lata? Znamy trzy skuteczne sposoby, które nie będą wymagały od ciebie wielkich wyrzeczeń. Wystarczą drobne nawyki, które polubisz. Podpowiadamy jak zrzucić oponkę bez efektu jojo w prosty i przyjemny sposób.

Lato zbliża się dużymi krokami. Wówczas wiele osób stawia sobie wyzwanie: schudnąć do lata. Czasem chodzi o całe ciało, ale przede wszystkim istotny jest brzuch, który odsłaniamy np. na plaży. Ćwicząc chudniemy równomiernie z każdej partii ciała. Zrzucenie powszechnie nazywanej "oponki" nie jest takie proste, choć najbardziej pożądane. Tą partię ciała najlepiej umięśnić, aby uzyskać długotrwały efekt. Można też wyeliminować pewne produkty w diecie. Proponujemy trzy rozwiązania, które powinny pomóc ci osiągnąć cel. Nie zapominaj, że nie musisz chudnąć z brzucha, aby wspaniale spędzić czas.

Zobacz wideo Małgorzata Socha na diecie? Zajada się boczkiem! Czym karmi dzieci?

Jak pozbyć się oponki? Zasada 1: wyeliminuj z diety wzdymające produkty

Tak zwana "oponka" nie musi być tłuszczem, a po prostu zbierającymi się w brzuchu nagromadzonymi gazami. Niektóre produkty mogą sprawić, że brzuch będzie wyglądał na większy i mniej wysportowany. Jeśli chcesz pozbyć się oponki do lata, ogranicz spożywanie glutenu i warzyw strączkowych. Zamiast tego postaw na kaszę, lub ryż i dużo zielonych warzyw. Taka niewielka zmiana w diecie nie jest odczuwalna niemal wcale! Może dać zaskakujący efekt w bardzo krótkim czasie.

Jak pozbyć się oponki na brzuchu? Butelka wody od dziś twoim przyjacielem

jeśli lubisz słone produkty, w twoim organizmie może gromadzić się nadmiar wody. Paradoksalnie pozbycie się wody wiąże się z jej przyswajaniem. Wystarczy pić codziennie co najmniej 2 litry wody. Możesz zakupić w tym celu bidon, lub dzbanek z filtrem. To ekologiczne rozwiązanie, które pomoże ci schudnąć z brzucha! Czasem nagromadzona w organizmie woda może sprawić, że na wadze zobaczysz nawet trzy kilo więcej, niż naprawdę ważysz. Brzuch będzie spuchnięty i sterczący. Woda pomaga chudnąć i zmniejsza obwody. Pij wodę codziennie i mierz brzuch miarką!

Jak pozbyć się oponki przy minimalnym ruchu? Nie musisz się pocić

Prosty sposób na spalanie tłuszczu z brzucha - cardio. To rodzaj ćwiczeń, który stawia na intensywny ruch, przy minimalnym wysiłku. Dobrym rozwiązaniem będą spacery. Możesz wybrać spacer zamiast jazdy samochodem idąc do pracy, czy na zakupy. Wyjdź z domu odpowiednio wcześnie, aby się nie spóźnić. Regularne spacery pomogą ci sprawdzić ile kalorii spalono. Wystarczy specjalny zegarek, lub aplikacja na telefonie. Większość urządzeń posiada też tzw. krokomierze. Zdziwisz się jak wiele kroków dziennie potrafisz zrobić! Z dnia na dzień zwiększaj dystans, a osiągniesz sukces! Aby umilić sobie spacer i przyzwyczaić się do niego - słuchaj ulubionego podcastu lub muzyki.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: