Na ten pochłaniacz wilgoci do domu nie wydasz fortuny. Możesz zrobić go sama za grosze

Pochłaniacz wilgoci do domu jest niezbędny zwłaszcza w momentach, gdy na ścianach zaczyna pojawiać się pleśń. Profesjonalne urządzenia niestety są bardzo drogie, ale my nie musimy wydawać na niego fortuny. Istnieją skuteczne domowe sposoby, dzięki którym wilgoć zniknie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wilgoć jest szczególnie uciążliwa i widoczna w sezonie jesienno-zimowym, ale także wiosną. Dzieje się to dlatego, że w tych chłodniejszych miesiącach roku rzadziej wietrzymy nasze domy. Niestety brak tej czynności ma duży wpływ na wzrost wilgoć w powietrzu, a co za tym idzie rozwój pleśni w naszym domu. W sklepach dostępnych jest wiele profesjonalnych sprzętów zmniejszających wilgoć, lecz w większości są one drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Dzisiaj przedstawimy skuteczne sposoby na pozbycie się wilgoci bez konieczności zakupu takiego sprzętu.

Zobacz wideo Prosty myk na domowy pochłaniacz wilgoci. Potrzebujesz tylko jednego składnika

Skuteczny pochłaniacz wilgoci do domu: wykorzystaj kwiaty

Kwiaty pochłaniające wilgoć to odpowiedź na popularny problem w wielu domach i mieszkaniach. Wyglądają one nie tylko estetycznie, ale również pozbędą się wilgoci. Oto rośliny, które sprawdzą się najlepiej:

  • Bluszcz pospolity
  • Oplątwa
  • Zielistka
  • Chamedora wytworna
  • Skrzydłokwiat
  • Sansewieria
  • Paproć

Kwiaty te nie są wymagające w uprawie i pielęgnacji, więc bez problemu mogą znaleźć się we wszystkich domach.

Sposoby na pochłaniacz wilgoci do domu: wykorzystaj w tym celu żel krzemionkowy

Znakomitą bazą do domowego pochłaniacza wilgoci będzie żel krzemionkowy. Znajdziemy go w papierowych saszetkach z napisem silica gel dołączanych zwykle do torebek i butów. Ten minerał posiada zaskakująco wysoką zdolność absorbowania wilgoci. Znajdziesz go także w tzw. silikonowym żwirku dla kota. Teraz wystarczy przygotować sakiewkę z materiału o wysokiej przepuszczalności np. z lnu i umieścić w niej żel lub żwirek. Następnie zawiesić woreczki w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Kreda jako pochłaniacz wilgoci do domu. Ważne są tu jej higroskopijne właściwości

Dobrze roli pochłaniacza wilgoci sprawdzi się także kreda. Ważne są tu jej higroskopijne właściwości. Jak wykonać ten domowy pochłaniacz wilgoci z jej użyciem? Złącz taśmą kilka kostek i przyczep do powierzchni, która wymaga wysuszenia. To idealne rozwiązanie, gdy chcesz osuszyć niewielki obszar.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: