Katarzyna Ankudowicz poroniła. Poruszające wyznanie aktorki. "Jestem w tym bezbronna"

- Miesiąc temu, w przeddzień drugich urodzin Koci, dowiedziałam się, że druga ciąża nie przetrwała, że to na pewno koniec. Koniec drugiego miesiąca - wyznała Katarzyna Ankudowicz w poruszającym wpisie.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Katarzyna Ankudowicz w 2020 roku urodziła swoje pierwsze dziecko, córeczkę Konstancję. Jak przyznała na Instagramie, kilka miesięcy temu zaszła w drugą ciążę. Ta niestety zakończyła się poronieniem, o czym poinformowała w poruszającym wpisie w mediach społecznościowych. - Miesiąc temu, w przeddzień drugich urodzin Koci, dowiedziałam się, że druga ciąża nie przetrwała, że to na pewno koniec. Koniec drugiego miesiąca - napisała aktorka.

Zobacz wideo

Katarzyna Ankudowicz o stracie ciąże:  najtrudniejsze było czekanie aż się sama usunie

- Najtrudniejsze było czekanie aż się sama usunie. Miałam szczęście, że byłam wtedy w domu, a serial miałam po południu. Gdyby to się zaczęło cztery godziny wcześniej na nagraniu w jasnym garniturze, albo dzień wcześniej na wyjeździe ze spektaklem, to bym utonęła - czytamy w poruszającym wpisie.

- Minął czas, towarzyszą mi różne uczucia, przeżywam je, myślę. I postanowiłam się tym podzielić. Teraz mam pojęcie, co przeżywały moje koleżanki, czasem kilkukrotnie. To jest bardzo trudne i indywidualne doświadczenie. Rządzi nim przypadek, loteria. Nie wiem, jak okrutne to musi być, kiedy przydarzy się w kolejnych miesiącach, kiedy naprawdę zżyjesz się z płodem i z faktem bycia w ciąży w ogóle - przyznała.

- Jestem w tym bezbronna, nie mam wpływu, planu, rozwiązania. Po prostu się dzieje. Czasem się zdarza - dodała.

 

Post aktorki poruszył jej obserwatorów i obserwatorki, którzy w komentarzach dziękowali jej za szczerość, okazując przy tym wyrazy wsparcia.

Ściskam! Niestety wiem, co czujesz
Pani Kasiu serduchem jestem z panią
Dziękuję, że się tym podzieliłaś
Najważniejsze, aby nie obwiniać się o to. Tylko wstać, podnieść głowę i walczyć dalej! Są nas tysiące w tej samej sytuacji
Przytulam mocno. Przeżyłam to dwa razy. I, mimo że urodziła się córeczka, to wciąż boli

- pisały internautki, dzieląc się swoim doświadczeniem.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: