Czym wyczyścić fugi? Produkty za mniej niż 3 zł, które sprawią, że będą lśniły jak nowe

Podczas sprzątania łazienki jednym z najmniej wdzięcznych zajęć jest czyszczenie fug. Ich szorowanie bywa czasochłonne, a uzyskane efekty dalekie od oczekiwanych. Znamy sposoby, dzięki którym można łatwo osiągnąć pożądane rezultaty. Nie są to wcale mocne czy drogie detergenty, a produkty dostępne w każdym domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, szare mydło, zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

Niedokładnie wyczyszczony pomiędzy kafelkami osad i brud może z czasem doprowadzić do powstania pleśni. Chcąc temu zapobiec, należy pamiętać o regularnym i dokładnym myciu fug, jednak to zadanie nie należy do najłatwiejszych. Wiemy, jak to zmienić. Te ogólnodostępne produkty za grosze poradzą sobie z zabrudzeniami lepiej niż niejeden detergent. 

Czym wyczyścić fugi w łazience? Wykorzystaj pastę na bazie sody

Nie tylko w domowych wypiekach, ale i porządkach niezastąpionym środkiem będzie soda oczyszczona. Dodając do 80 g proszku kilka kropel do mycia naczyń oraz wody utlenionej, uzyskamy pastę, która świetnie poradzi sobie z brudnymi fugami. Przygotowaną papkę nakładamy na minimum 10 minut na fugi. Po tym czasie szorujemy je za pomocą gąbki lub szczoteczki do mycia zębów. Pozostałości pasty usuwamy mokrą szmatką, a na koniec suchą szmatką polerujemy powierzchnię. 

Sok z cytryny będzie doskonały nie tylko na zabrudzenia, ale i osad z kamienia

Chcąc pozbyć się silnych zabrudzeń, śladów po pleśni czy osadów z kamienia warto przygotować pastę z dodatkiem soku z cytryny. Należy do niej dodać jedynie gruboziarnistą sól i wetrzeć w fugi za pomocą szczoteczki do zębów. Po kilkunastu minutach ścieramy ją mokrą szmatką, a następnie wycieramy na sucho. 

Brudne fugi w łazience można wyczyścić również octem 

Na pół litra octu będzie potrzebna jedna łyżka płynu do mycia naczyń. Taką mieszankę nanosimy na fugi i wcieramy szczoteczką do zębów. Jej zapach jest dość intensywny, ale nie ma konieczności zostawiania płynu pomiędzy kafelkami przez dłuższy czas. Po wyszorowaniu fug i osiągnięciu pożądanego efektu, po prostu przecieramy całość wilgotną szmatką. 

Sodę oczyszczoną możesz zastąpić proszkiem do pieczenia

Jeśli nie mamy pod ręką sody a jedynie proszek do pieczenia, to także możemy go wykorzystać. Wysypujemy na fugi proszek do pieczenia i zostawiamy na kilka minut. Po tym czasie moczymy miękką ściereczkę w wodzie i dokładnie wcieramy nią proszek w fugi. Na koniec całość usuwamy czystą szmatką na mokro i wycieramy do sucha. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: