Jak prać ręczniki, żeby były puszyste i pachnące? Proste sposoby, które odmienią ich wygląd

Nie ma nic lepszego niż uczucie, gdy wychodzisz z wanny lub spod prysznica i wkładasz czysty, miękki i puszysty ręcznik. Utrzymanie ręczników w czystości i puszystości może być trudniejsze, niż się wydaje. Jak prać ręczniki? Zobacz wskazówki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ulubione pluszowe ręczniki kąpielowe stają się wiotkie i szorstkie po kilku cyklach prania w pralce. Co zrobić w takiej sytuacji? Istnieje wiele możliwości, które możesz zastosować.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Kasia Cichopek podzieliła fanki zdjęciem (zdjęcie ilustracyjne) Kurtka w tym kolorze to hit! Ma taką Katarzyna Cichopek

Jak prać ręczniki? Pamiętaj o tych kwestiach

Pranie ręczników w prawidłowy sposób może zapewnić nam ich piękny wygląd i miękki dotyk. O tym należy pamiętać podczas prania ręczników:

  1. Przed praniem ręczników należy rozdzielić jasne i ciemne kolory na osobne ładunki. Ręczniki są bardzo chłonne, te o jaśniejszym kolorze mogą przejąć część barwnika z ciemniejszych ręczników, co może spowodować ich wyblaknięcie lub odbarwienie.
  2. Ręczniki należy wkładać do pralki i unikać przeładowania. Pamiętaj również, aby ładunek był równomierny.
  3. Użycie zbyt dużej ilości detergentu może spowodować, że ręczniki staną się sztywne. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, warto użyć około połowy sugerowanej ilości środka piorącego. 
  4. Ręczniki można prać w zwykłym lub normalnym cyklu w pralce. Te cykle są najlepsze do czyszczenia ręczników, ponieważ szybsze wirowanie i dłuższy czas prania w porównaniu z łagodniejszymi cyklami pomagają lepiej usunąć brud i bakterie z włókien tkaniny ręczników.
  5. Ręczniki białe i w jasnych kolorach dobrze jest prać w gorącej wodzie. Gorąca woda pomaga rozjaśnić białe i jasne ręczniki, zapewniając lepsze czyszczenie. Ręczniki w ciemnych kolorach należy prać w ciepłej wodzie. Ciepła woda pomaga zachować kolory i pozbyć się bakterii.
  6. Po wypraniu ręczników należy je wyjąć i strząsnąć nadmiar wody z każdego ręcznika przed włożeniem go do suszarki. Skraca to czas suszenia i pomaga zachować miękkość ręczników.

czyszczenie srebra Czym wyczyścić srebro, aby ponownie błyszczało? Będzie jak nowe

Jak często należy prać ręczniki? 

Ręczniki powinny być prane po trzech lub czterech użyciach. Używanie ręczników przez dłuższy czas może stanowić niepotrzebne zagrożenie na kontakt z bakteriami, które powinny zostać usunięte podczas prania.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: