Łatwe i szybkie czyszczenie piekarnika tabletkami do zmywarki. Zaskakujący efekt

Czyszczenie piekarnika tabletkami do zmywarki jest możliwe? Okazuje się, że ta mała i niepozorna tabletka ma dużo więcej zastosowań niż samo mycie naczyń. Efekt może cię naprawdę zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zapewne niejedna z nas spędziła już żmudne godziny na czyszczeniu piekarnika zwłaszcza jeżeli znajdowały się w nim jakieś przypalone resztki jedzenia. Istnieje jednak łatwy i szybki sposób na umycie piekarnika. Wypróbuj tabletki do zmywarki.

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Czyszczenie piekarnika tabletkami do zmywarki? Tak jest to możliwe

Wyczyszczenie piekarnika za pomocą tabletki do zmywarki jest szybkie i skuteczne. Jak wykonać je krok po kroku? Oto instrukcja:

  1. Nastaw urządzenie na 100 stopni Celsjusza.
  2. Kostkę do zmywarki umieść w niewielkim naczyniu żaroodpornym lub w blaszce do pieczenia.
  3. Tabletkę zalej gorącą wodą tak, aby ciecz w połowie ją zakryła.
  4. Całość pozostaw na około 2 godziny.
  5. Po zaleconym czasie wyjmij z pieca naczynie.
  6. Wnętrze piekarnika wytrzyj do sucha ręcznikiem papierowym lub miękką ściereczką.

Czyszczenie piekarnika tabletkami do zmywarki? W jaki sposób to działa?

Czyszczenie piekarnika w przedstawiony przez nas sposób nie jest czasochłonne jak to tradycyjne. Jak to działa? Wysoka temperatura sprawia, że tabletka zaczyna osadzać się na ściankach piekarnika. Natomiast para rozpuszcza zaschnięte zabrudzenia, które bardzo łatwo później zetrzesz.

Jak umyć blachy z piekarnika w zmywarce?

Wnętrze piekarnika mamy już czyste a co z blachami? Do ich czyszczenia również możemy użyć tabletek do zmywarki, ale już w tradycyjny sposób. Wystarczy, że wsadzisz ją do zmywarki. Jeżeli się nie mieści, zdemontuj górny kosz. Najbardziej odpowiednia temperatura w tej sytuacji to 65 stopni Celsjusza. Aby dokładnie pozbyć się resztek tłuszczu, lepiej wybrać tryb wstępnego namaczania lub tryb płukania odpowiedni do bardzo brudnych naczyń.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: