Dzięki tym nawykom szybciej schudniesz bez efektu jojo. Proste sposoby na wymarzoną sylwetkę

Odchudzanie to dla ciebie masa wyrzeczeń i długotrwały wysiłek? Od tej pory, dzięki tym nawykom szybciej schudniesz bez efektu jojo. Poznaj proste sposoby, które pomogą ci w uzyskaniu wymarzonej sylwetki w krótkim czasie. Oto trzy triki, które warto wcielić w życie.

Postanowienia noworoczne często związane są z naszym wyglądem. Obiecujemy sobie, że przejdziemy spektakularną metamorfozę, a najczęściej chodzi o wysportowane, smukłe ciało. Większość takich postanowień zostaje bardzo szybko porzuconych, ponieważ wymaga intensywnej i regularnej pracy nad nimi. Potrzebny jest czas i odpowiednia motywacja. Istnieją jednak sposoby, które wcale nie są rygorystyczne i niezdrowe, a pomogą Ci uzyskać pożądany efekt.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Małgorzata Socha na diecie? Zajada się boczkiem! Czym karmi dzieci?

Jak szybko schudnąć? Ten zdrowy sposób pomoże ci zmniejszyć obwody

Chudnięcie to nie tylko kilogramy. Intensywnie ćwicząc np. siłowo, może nam się wydawać, że nie chudniemy, ponieważ waga będzie stała w miejscu. Okazuje się, że zmiany w naszym ciele zachodzić będą w mięśniach, które też ważą. Zamieniając tkankę tłuszczową na mięśnie, zmniejszymy obwód brzucha, ud, czy łydek co również możemy przecież uznać za chudnięcie! Zacznij od regularnych spacerów, zamiast schodów ruchomych i windy - wybierz drogę zwykłymi schodami. Ujędrnisz w ten sposób pośladki i zaczniesz budować mięśnie w udach i łydkach! To też sposób na spalanie kalorii.

Sposób na odchudzanie, który warto wcielić w życie. Pamiętaj o nawadnianiu

Kilogramy mogą w rzeczywistości okazać się nie tyle tkanką tłuszczową, co wodą zgromadzoną w organizmie. Dzieje się tak przede wszystkim w przypadku kobiet, ze względu np. na zmiany hormonalne. Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć, czy po prostu nawodnić swój organizm - pij wodę. Paradoksalnie im więcej jej pijesz, tym mniej jest w organizmie tej "niepotrzebnej" która sprawia, że mamy uczucie "puchnięcia". Specjaliści mówią o piciu minimum dwóch litrów dziennie. Wciel w życie ten nawyk i obserwuj efekty! Rezygnując z innych napojów, w ciągu miesiąca możesz schudnąć 1-3 kilogramów. 

Z pozoru banalny sposób, aby schudnąć do lata może okazać się bardzo skuteczny

Wiesz już, że ważny jest ruch i nawadnianie. Pozostaje jeszcze jedna kwestia - dieta. Kojarzy nam się zazwyczaj z czymś złym, wymagającym wyrzeczeń, a tym samym dieta to nic innego, jak sposób odżywiania. Dietą nazwiemy zarówno jedzenie fast-foodów jak i sałatek i mięs na parze. Dieta, która pomoże ci schudnąć w szybkim czasie, powinna polegać na tym, aby rozpoznawać w swoim życiu momenty, kiedy faktycznie jesteśmy głodni, a kiedy po prostu mamy na coś ochotę. Jeśli zechcesz sięgnąć po "puste kalorie" - napij się wody. Podejmowanie szybkich decyzji żywieniowych jest zgubne i prowadzi do nadwagi. Istnieją też aplikacje umożliwiające liczenie kaloryczności. Będziesz w szoku, jak dużo "przypadkowych" posiłków wpadało do twojego nieusystematyzowanego jadłospisu!

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: