Położna radzi, jak depilować miejsca intymne, by uniknąć podrażnień. Jej nagranie stało się viralem

Wysypka, swędzenie czy zaczerwienienie to powszechne problemy, z jakimi zmagamy się po depilacji miejsc intymnych. Położna postanowiła więc zdradzić, jak prawidłowo się golić, nie robiąc sobie przy tym krzywdy.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Golenie miejsc intymnych związane jest przede wszystkim z kwestią estetyczną i jest to indywidualna sprawa każdego i każdej z nas. Jeśli jednak decydujemy się na depilacje tych partii ciała, warto zadbać o bezpieczeństwo zabiegu. Niepoprawnie wykonana depilacja wiążę się bowiem z ryzykiem bolesnych podrażnień, a nawet infekcji.

Zobacz wideo

Depilacja miejsc intymnych - jak się golić, by uniknąć podrażnień?

Jak więc poprawnie wykonać depilację okolic miejsc intymnych, by uniknąć bolesnych podrażnień? Kwestię tę poruszyła na TikToku położna z 19-letnim stażem, Heather Helton, a jej nagranie błyskawicznie stało się viralem.

- Często zdarza się, że kobiety przychodzą do mnie i mają w miejscach intymnych różne grudki. To prowadzi do takich pytań, jak: "Czy to opryszczka?", albo: "Jak mogę uniknąć podrażnień skóry po goleniu?". W naszej kulturze depilacja włosów łonowych jest powszechna, ale nikt nie mówi o tym jak ją wykonywać albo jak uniknąć problemów z nią związanych - tłumaczyła Helton w rozmowie z portalem Insider.com, w trakcie której ponownie wytłumaczyła, jak dokładnie powinno przebiegać prawidłowe golenie miejsc intymnych.

Jak podkreśliła, pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie. - Weź ciepły prysznic - to sprawi, że włosy łonowe zmiękną, ponieważ są one grubsze niż inne włosy. Następnie umyj się delikatnym, nieperfumowanym mydłem. To pozwoli usunąć brud i bakterie zgromadzone na skórze i włoskach - tłumaczy.

Przeciągnij po włosach nitką dentystyczną. Efekt? Z pewnością go nie pożałujesz (zdjęcie ilustracyjne) Przeciągnij po włosach nitką dentystyczną. Efekt? Z pewnością go nie pożałujesz

Drugim, a często pomijanym korkiem jest złuszczanie. - Pomoże ono usunąć martwe komórki naskórka oraz sprawi, że golenie będzie dokładniejsze. Najlepszy jest najprostszy peeling o podstawowym składzie - radzi.

Następnie nakładamy krem do golenia, który zadba o nawilżenie skóry podczas zabiegu i przystępujemy do depilacji. Musimy przy tym pamiętać, by golić włoski zgodnie z kierunkiem wzrostu.

- Zacznij depilację od krótkich pociągnięć żyletki w kierunku wzrostu włosów, opłukując ostrza po każdym pociągnięciu – żyletka zatkana włosami nie usunie odpowiedniej ilości włosków. Najlepsza będzie tu żyletka dla mężczyzn i pamiętaj, aby używać ostrego ostrza. Postaraj się przy tym zminimalizować liczbę pociągnięć w tym samym miejscu, ponieważ może to wywołać podrażnie - instruuje Helton.

Na koniec warto też zadbać o pielęgnację po goleniu, nakładając na skórę delikatny tonik lub olejek do pielęgnacji stref intymnych, które zadbają o nawilżenie skóry, podrażnionej zabiegiem.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym? Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym? Oto najważniejsze informacje

Więcej o: