Sprawdzony sposób na pranie dywanów? Kosztuje tylko 1 zł! Ten produkt upora się z każdym rodzajem zabrudzeń

Czyszczenie dywanów to pracochłonne zajęcie, które często i tak nie przynosi upragnionych rezultatów. Kupny płyn do prania dywanów zazwyczaj nie jest sobie w stanie poradzić z mocniejszymi zabrudzeniami. Zamiast więc wydawać majątek na kolejne detergenty, warto sięgnąć po produkt znajdujący się w każdej kuchennej szafce.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Dywan może być efektowną ozdobą każdego pomieszczenia, o ile jest zadbany i regularnie czyszczony. Wiemy, jednak że mycie dywanów nie należy do prostych zadań, a więc zdradzamy sposoby, które skutecznie pozwolą się pozbyć z niego wszelkich zabrudzeń. Przed ich zastosowaniem należy pamiętać, aby bardzo dokładnie odkurzyć dywan dla uzyskania jak najlepszych efektów. 

Sprawdzony sposób na pranie dywanów? Wypróbuj ten domowy płyn do prania dywanów. Efekt Cię zaskoczy

Ponownie okazuje się, że właściwości sody oczyszczonej są niezastąpione. Przygotowanie domowego płynu do dywanów z jej dodatkiem sprawi, że kolory odzyskają swoją wyrazistość, a przy okazji pozbędziemy się uporczywych zabrudzeń. Wystarczy zmieszać ze sobą pół litra wody, szklankę octu oraz dwie łyżki sody. Najlepiej płyn przelać do butelki z dyfuzorem i równomiernie spryskać nim dywan. Czekamy aż mieszanka dobrze się wchłonie, a na następnie odkurzamy dywan. 

Czym wyczyścić dywan, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów? Wystarczą dwa składniki

Soda oczyszczona to także doskonały sposób na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Rozsypany na dywanie proszek skutecznie je wchłonie już po około 30 minutach. Jeśli chcemy, aby dywan ładnie pachniał, to sodę możemy zmieszać z kilkoma kroplami olejku zapachowego. Po tym czasie proszek wystarczy jedynie odkurzyć. 

Podpowiadamy, jak wyczyścić dywan z tłustych plam oraz śladów po winie

W przypadku tego rodzaju plam świetnie sprawdzą się inne produkty, które znajdziemy w kuchni. Rozsypana na dywanie i pozostawiona na cały dzień mąka ziemniaczana, osuszy i oczyści powierzchnie zabrudzone tłuszczem. Natomiast świeże plamy po winie najlepiej zasypać dużą ilością soli, która wchłonie całą wilgoć. Jeśli po odkurzeni plama nadal będzie widoczna, to można ją delikatnie zaprać wodą z mydłem. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: