Tych rzeczy nie można myć w zmywarce. Wiele osób popełnia ten błąd. Sprawdź, czy do nich należysz

Do zmywarki potrafią trafić przeróżne rzeczy. Jednak musimy wiedzieć ze nie możemy do niej włożyć wszystkiego. Niektóre przedmioty możemy w ten sposób zniszczyć. Oto lista rzeczy, których pod żadnym pozorem nie można myć w zmywarce. Wiele osób popełnia ten błąd.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzięki zmywarce możemy zaoszczędzić naprawdę wiele czasu. Dobrym sposobem na wykorzystanie jej potencjału jest mycie nie tylko naczyń. Niektórzy myją w niej klocki dzieci czy narzędzia ogrodowe. Istnieje jednak lista rzeczy, których pod żadnym pozorem nie powinniśmy do niej wsadzać.

Zobacz wideo Jak zrobić kolorowe podstawki pod naczynia?

Edyta Herbuś Ten stylowy kombinezon Edyty Herbuś jest idealny na wiosnę

Czego nie można myć w zmywarce? Nie umieszczaj tam noży i drewna

Z rzeczy, które każdy z nas ma w kuchni powinniśmy zwrócić uwagę, aby nie umieścić w zmywarce sztućców i naczyń z drewna. Niestety przedmioty zrobione z tego materiału pod wpływem gorącej wody pęcznieją i pękają. Następne są noże. Po wymyciu ich w zmywarce robią się tępe, ponieważ pod wpływem gorącej wody i detergentów dochodzi do korozji stali, czyli do jej utleniania się. Początkowo na ostrzu pojawiają się mikrouszkodzenia, które z czasem stają się wyszczerbieniami.

Tych rzeczy pod żadnym pozorem nie można myć w zmywarce

Należy uważać, aby w zmywarce nie znalazło się także wrażliwe szkło dekoracyjne, naczynia artystyczne i antyki. Dekoracje na nich wykonane mogą nie być odporne na zmywanie w zmywarce. Uważać powinniśmy także np. na kryształ może ulec zmatowieniu po wielu procesach zmywania.

Czego nie można myć w zmywarce? Uważaj na tych kilka przedmiotów

Niektóry przedmioty z tworzywa sztucznego zwłaszcza kupione tanio mogą być nieodporne na wysokie temperatury, przez co deformują się i przenikają zapachem chemii podczas mycia ich w zmywarce. Uważaj także na przedmioty z aluminium lub srebra. Mają one skłonności zafarbowania się lub wypłowienia podczas zmywania w tym urządzeniu.

Pasteryzacja w zmywarce pomoże oszczędzić ci czas. Ten trik jest genialny Pasteryzacja w zmywarce pomoże oszczędzić ci czas

Tych rzeczy pod żadnym pozorem nie można myć w zmywarce. Uważaj m.in. na naczynia zabrudzone popiołem czy woskiem

Kolejnymi naczyniami, które nie powinny być myte w zmywarce, są te:

  • miedziane
  • cynkowe
  • zabrudzone popiołem, woskiem, smarem lub farbą
  • z nieprzywieralną powłoką

W tych ostatnich pod wpływem soli, detergentu i ciśnienia wody powłoka się uszkadza i staje się przywieralna.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: