Jak często prać biustonosz? Jeśli robisz to zbyt rzadko możesz przysporzyć sobie problemów zdrowotnych

Biustonosze to jedna z tych rzeczy, o których wiesz, że powinnaś je prać częściej, ale niekoniecznie chcesz się do tego przyznać. Okazuje się, że może to wiązać się konsekwencjami, o których nie miałaś pojęcia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Biustonosze to zwykle jedna z tych rzeczy, o których zapominasz lub których unikasz w dniu prania. Po pierwsze, pranie ich wydaje się bardzo trudne. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, jak bardzo są brudne. Nikt nigdy nie powiedział nam, jak często powinnyśmy prać biustonosze. To zależy wyłącznie od Ciebie.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Jak często należy prać biustonosz? Odpowiedź nie jest jednoznaczna

Przede wszystkim powinnaś planować pranie biustonoszy co jeden do dwóch tygodni, ale nie ma na to sztywnej i szybkiej reguły, ponieważ w grę wchodzi wiele czynników. Jeśli mieszkasz w gorącym klimacie, prawdopodobnie pocisz się w swoich biustonoszach bardziej niż osoby mieszkające w chłodniejszych rejonach i będziesz musiała częściej je prać. Jeśli jednak masz więcej biustonoszy do wymiany, każdy z nich będzie mniej obciążony i będziesz mogła wstrzymać się z ich praniem nieco dłużej. Zbyt rzadkie pranie może być jednak źródłem wielu problemów skórnych, takich jak np. trądzik.

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia biustonoszy? Stosuj te zasady

Biustonosze to delikatna odzież składająca się z ponad 30 elementów technicznych, dlatego należy traktować je delikatnie. Nie zawsze oznacza to pranie ręczne. Choć jest to zdecydowanie preferowany sposób pielęgnacji biustonoszy, można je prać w pralce, używając siatkowego woreczka na bieliznę. Zaczep zapięcia, wypierz w niskiej temperaturze i delikatności, a następnie pozostaw do wyschnięcia. Nigdy nie wrzucaj biustonoszy do suszarki.

Jak prać koronkowy biustonosz? Zasady się nie zmieniają

Choć koronka jest delikatniejszym materiałem, obowiązują te same zasady prania koronkowego biustonosza, co bawełnianego czy z mikrofibry. Pranie powinno być delikatne i chłodne, a suszenie zawsze powinno odbywać się na płasko.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: