Ten sposób na mrówki w domu jest niezawodny! Wydaj tylko 2 zł i pozbądź się problemu na dobre

W momencie gdy temperatura zaczyna wzrastać, natura budzi się do życia. Niestety w tym samym czasie postanawiają odwiedzić nas niemili przyjaciele. Ten sposób na mrówki w domu pozwoli szybko, tanio i skutecznie pozbyć się tego problemu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mrówki to niemili goście, którzy lubią odwiedzać nieproszenie nasze domy. Niestety często ciężko się ich pozbyć. Nie są one niebezpieczne, jednak ich obecność bywa dość uciążliwa zwłaszcza gdy polują na słodkości znajdujące się w kuchni. Aby szybko pozbyć się tego problemu, dużo osób sięga po środki owadobójcze i chemiczne. Jednak metoda ta jest szkodliwa nie tylko dla tych małych owadów, ale także dla nas i naszych pupili. Warto skorzystać z naturalnych metod ich odstraszania. Dziś wymienimy kilka z nich.

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Skuteczny sposób na mrówki w domu? Wykorzystaj cynamon

W swojej szafce kuchennej prawdopodobnie posiadasz idealny środek na mrówki. Mowa tu oczywiście o cynamonie. Mrówki nie lubią jego zapachu, więc uciekają ze wszystkich miejsc, w których go wyczują. Wystarczy, że posypiesz miejsce, w którym się pojawiły tą przyprawą lub ścieżkę, którą się przechadzają i gotowe.

Sprawdzony sposób na mrówki w domu? Warto dać im ryż

Nie każdemu mogłoby przyjść na myśl, aby pozbyć się mrówek, dając im jedzenie a dokładniej ziarna ryżu. Sposób ten jest jednak długofalowy. Wystarczy, rozsypać ryż w miejscach, w których zadomowiły się owady. Mrówki zaniosą te ziarna do mrowiska. Z czasem ryż ten zacznie fermentować i pokryje się pleśnią, która jest dla mrówek wysoce toksyczna. Sposób ten wymaga czasu, ale przynosi długofalowe efekty w postaci pozbycia się gniazda.

Ten sposób na mrówki w domu pomoże pozbyć się całego gniazda

Kolejnym świetnym domowym sposobem na mrówki okazują się kwaskowe owoce w szczególności cytrusy. Okazuje się, że składniki, które zawiera skórka pomarańczy, są toksyczne dla tych małych owadów. Aby to wykorzystać, potnij skórkę na małe kawałki  i rozsyp skórkę tam, gdzie pojawiają się nasi niechciani goście. Co ciekawe, owady zaniosą skórkę pomarańczową do gniazda, przez co substancja zatruje całe mrowisko.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: