Jak wybielić zęby w domu? Możesz to zrobić w bezpieczny sposób za mniej niż złotówkę

Jak poprawić wygląd zębów domowymi sposobami? Sama pasta do zębów może nie wystarczyć. Podpowiadamy, jak zrobić to tanio i skutecznie. W ten sposób zamiast żółtych, matowych zębów zyskasz biały i lśniący uśmiech i zaoszczędzisz pieniądze.

Biały uśmiech widzimy w reklamach telewizyjnych, na plakatach i na okładkach gazet. Kojarzy nam się z celebrytami i drogimi zabiegami stomatologicznymi. Tymczasem można osiągnąć bardzo podobny efekt domowymi sposobami za grosze! Podpowiadamy jak to zrobić skutecznie i bezpiecznie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Jak wybielić zęby w domu szybko i skutecznie? Pamiętaj o codziennej higienie

Zanim odpowiemy na pytanie "jak wybielić zęby w domu" musisz wiedzieć o tym, jak je do tego przygotować. Najważniejsza jest codzienna higiena jamy ustnej. Zęby najlepiej myć nie tylko rano i wieczorem, ale i po każdym posiłku. Oprócz tego warto płukać jamę ustną, dla dbania o odpowiedni zapach. Szczoteczka nie powinna być za twarda, ale i za miękka. Odpowiednio dostosowana do dziąseł będzie idealna do pozbywania się zabrudzeń i resztek jedzenia. Używaj też nitki ortodontycznej.

Jak wybielić zęby w domu? Ten sposób jest bezpieczny i może zdziałać cuda!

Aby uzyskać efekt śnieżnobiałych zębów, wystarczy nieco "wzmocnić'' działanie standardowej pasty do zębów. Niemal każda z nich ma w swoim składzie sodę oczyszczoną, która ma zdolności czyszczące i przydaje się w przypadku czyszczenia rozmaitych powierzchni. W połączeniu z kroplą wody tworzy "papkę" która nałożona na zęby może skutecznie je wybielić! Taki "zabieg" możesz stosować po każdym myciu zębów dla wzmocnienia efektu. Opakowanie sody kosztuje około 2 złotych. Do mycia starczy łyżeczka. 

Jak optycznie sprawić, że zęby będą bielsze? Unikaj tego makijażu?

Niestety, czasem sami sprawiamy nieświadomie, że nasze zęby wyglądają na bardziej żółte niż białe. Jeśli nie masz pewności, że twoje zęby są śnieżnobiałe, unikaj czerwonej szminki, lub szminki w odcieniach pomarańczowych. Dobieraj podkład odpowiednio do swojej cery, ponieważ zbyt "opalony" może sprawiać, że zęby będą wyglądać na żółte. Nie nadużywaj także brązera, szczególnie przy konturowaniu żuchwy. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: