Zamroź płyn do mycia naczyń. Genialny trik, którego efekt totalnie cię zaskoczy

Płyn do mycia naczyń to jeden z tych produktów, który każdy z nas ma w swoim domu. Mało kto wie jednak, że można go wykorzystywać na wiele innych sposobów, niż ten powszechnie znany. Sprawdź, do czego możesz go użyć po jego zamrożeniu. Ten trik przyda ci się nie raz.

Więcej trików i domowych sposobów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Mogą mieć inne zastosowanie

Płyn do naczyń to podstawowy produkt w każdej kuchni, nawet wśród posiadaczy zmywarek. Zawsze znajdą się bowiem naczynia, których nie można lub nie chcemy myć w zmywarce. Jednak płyn do mycia naczyń kryje w sobie znacznie więcej zastosowań. Oprócz czyszczenia brudnych talerzy, kubków, czy garnków, świetnie sprawdzi się w wielu innych sytuacjach. Pomocny okaże się m.in. przy wywabianiu trudnych plam, szczególnie tych tłustych (skutecznie rozbija cząsteczki tłuszczu), z którymi zwykły proszek bardzo często nie daje sobie rady. Jeszcze ciekawsze zastosowanie ma natomiast zamrożony płyn do naczyń.

Nietypowe zastosowanie płynu do naczyń. Zamroź go i ciesz się efektami

Choć zarażanie płynu do mycia naczyń może wydawać się dość abstrakcyjnym pomysłem, to może okazać się niesamowicie przydatny. Wiele osób będzie zaskoczonych, gdyż zamrożony płyn do naczyń użyć można do schładzania napojów, co często przyda się w sezonie wiosenno-letnim. Wystarczy wlać płyn do naczyń w woreczki strunowe lub woreczki do lodu, zamrozić, a następnie umieścić między butelkami. Zamrożony płyn rozpuszcza się wolniej niż woda, więc napoje dłużej utrzymają niską temperaturę. 

Z zamrożonego płynu do mycia naczyń można także zrobić chłodzący kompres, który sprawdzi się m.in. podczas stłuczeń czy bólu głowy. Woreczek strunowy z zamrożonym płynem do naczyń wystarczy owinąć cienką ściereczką i przyłożyć do wybranego miejsca. Niewątpliwą zaletą takiego kompresu jest to, że można używać go wielokrotnie, gdyż po rozmrożeniu można ponownie go zamrażać.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: