Czym wyczyścić złoto, żeby wyglądało jak nowe? Ten sposób jest prostszy niż myślisz

Wszyscy mamy swoje ulubione, najczęściej noszone elementy biżuterii. Naszyjniki, pierścionki, kolczyki dodają ostatniego szlifu w unikalny sposób. Gdy biżuteria się zmatowi, to chcesz żeby wróciła do doskonałej formy. Niektóre materiały, takie jak złoto, wymagają delikatnego czyszczenia. Czym wyczyścić złoto?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Złoto to naturalny metal szlachetny, który w czystej postaci ma połyskliwy, głęboki pomarańczowo-żółty kolor. Jest jednym z najpopularniejszych metali używanych w jubilerstwie, a dla zwiększenia wytrzymałości i trwałości jest łączone z innymi metalami szlachetnymi i nieszlachetnymi.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Kiedy należy czyścić złotą biżuterię. Regularność jest ważna

Każda biżuteria noszona regularnie powinna być również regularnie czyszczona. Fraser zaleca delikatne cotygodniowe czyszczenie i głębokie czyszczenie po kontakcie z poważnym brudem, zanieczyszczeniami lub chemikaliami. Biżuteria okolicznościowa powinna być sprawdzana po każdym założeniu pod kątem zabrudzeń, smug lub uszkodzeń. Należy ją czyścić tylko wtedy, gdy wydaje się brudna.

Jak czyścić złotą biżuterię. Wykorzystaj do tego ręcznik z mikrofibry

Cała złota biżuteria, w tym biżuteria z delikatnymi kamieniami szlachetnymi, może być czyszczona poprzez delikatne szorowanie miękkim, niestrzępiącym się ręcznikiem. Jak to zrobić?

 1. Wymieszaj mydło i wodę.
 2. Wlej ciepłą wodę do płytkiego naczynia i wlej odrobinę mydła do naczyń.
 3. Używając miękkiej szczoteczki do zębów, wymieszaj mydło, aż powstaną małe bąbelki.
 4. Namocz biżuterię. Włóż biżuterię do miski i pozostaw do namoczenia na 15 minut.
 5. Wyszczotkuj każdy element.
 6. Wyjmij biżuterię z miski, kawałek po kawałku, i delikatnie wyczyść szczoteczką wszystkie ogniwa, zapięcia i ciasne łańcuszki.
 7. Wypłucz pod chłodną wodą.
 8. Wyczyszczoną biżuterię wypłucz krótko pod chłodną bieżącą wodą.
 9. Wysusz biżuterię.
 10. Połóż biżuterię płasko do wyschnięcia.
 11. Po wysuszeniu możesz delikatnie wypolerować biżuterię niestrzępiącą się miękką ściereczką.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: