Zamiast do marynowania wykorzystaj go do sprzątania. Czyszczenie pralki nigdy nie było takie łatwe!

Nie wiesz jak wyczyścić pralkę szybko i skutecznie? Są na to domowe sposoby! Nie musisz wydawać pieniędzy na drogie produkty chemiczne. Zajrzyj do szafki kuchenne, a znajdziesz tam dwa składniki, które pomogą ci wyczyścić pralkę na długo.

Nie każdy wie, że pralka wymaga regularnego czyszczenia. W przeciwnym razie zacznie wydzielać niezbyt przyjemny zapach, który zacznie osadzać się na pranych ubraniach. Nie pomoże nawet zapachowy płyn do prania, jeśli zapomnimy o tej ważnej czynności. Czym myć pralkę, aby zachować jej świeżość? Oczywiście są specjalne produkty do czyszczenia bębna, aby był lśniący i ładnie pachniał. My mamy o wiele tańszy i równie skuteczny sposób, aby twoja pralka znów wyglądała jak nowa.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Jak wyczyścić pralkę? Potrzebujesz dwóch produktów, które znajdziesz w kuchni

W kuchni możesz znaleźć wiele produktów, które sprawdzą się nie tylko przy gotowaniu. Przykładem jest ocet, który może służyć do zalewania grzybków, czosnku, czy gruszek. Tym razem możesz zmienić jego zastosowanie, albowiem sprawdzi się znakomicie przy czyszczeniu pralki. Towarzyszyć mu będzie soda - spulchniacz do ciast i naleśników. Te dwa produkty połączone ze sobą tworzą niezawodną mieszankę.

Prosty sposób jak wyczyścić pralkę domowymi sposobami. Użyj octu i sody

Na początku namocz szmatkę w occie. Przetrzyj nim dokładnie bęben pralki tam, gdzie sięgniesz. Następnie ustaw "pranie" na najdłuższe i z najwyższą temperaturą. Kiedy pralka przestanie wirować zasyp ściany bębna sodą oczyszczoną i powtórz ustawienia pralki. Odczekaj, aż na szybie pojawią się krople. Przetrzyj pralkę suchą ściereczką i... gotowe. Twoja pralka powinna być czysta.

Wiemy jak wyczyścić pralkę w inny sposób przy użyciu tych samych składników

Pralkę możesz wyczyścić również w inny sposób, mając pod ręką sodę i ocet. Wlej około 10 kropel octu do paczki sody i stwórz z tego pastę czyszczącą. Przyda się do polerowania bębna pralki, czyszczenia armatury, czy spierania plam z odzieży. To domowy, tani i skuteczny środek na likwidowanie zabrudzeń.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: