Depilacja woskiem w domu nie jest trudna. Podpowiadamy jak uzyskać idealnie gładkie ciało na wiosnę

Depilacja woskiem w domu jest łatwa i bezpieczna, jednak wiele osób obawia się tej czynności. Ta metoda pomaga zaoszczędzić pieniądze. Wyjaśniamy, jak wykonać depilację woskiem w domu w szybki i skuteczny sposób. Idealnie gładkie ciało na wiosnę jest w zasięgu ręki!

Depilacja w salonie kosmetycznym to koszt nawet 150 złotych w zależności od partii ciała, z której chcemy pozbyć się owłosienia. Taka metoda przynosi o wiele lepsze efekty od golenia się maszynką, ponieważ starcza na dłużej i pozbawia nas nawet najmniejszych włosków. Taki "zabieg" można wykonać w domu. Nie trzeba bać się ewentualnego poparzenia, czy uszkodzenia mieszka włosowego. Wyjaśniamy, jak zrobić to bezpiecznie w domowych warunkach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jakie metody depilacji są bezpieczne w ciąży?

Depilacja woskiem w domu - co należy kupić i jaka jest cena?

Zestaw do depilacji, który będzie wydajny i starczy na długo to koszt około 100 złotych. Później należy jedynie dokupować na bieżąco wosk, którego koszt to dosłownie kilka złotych. Zestaw do depilacji woskiem w domu powinien zawierać: podgrzewacz, w którym rozpuścisz wosk, porcje twardego wosku stosowanego w zabiegach, balsam kojący do stosowania po depilacji, a także szpatułki. Na rynku są też specjalne aplikatory z woskiem "w rolce". Można po prostu trzymać je w ręku i przesuwać po skórze, a wymienne wkłady podgrzewają się wówczas same. To koszt około 130 - 250 złotych.

Barbara Kurdej-Szatan Kurdej-Szatan w rockandrollowym wydaniu. Te jeansy były hitem lat 80.

Depilacja woskiem w domu - to musisz wiedzieć. Jak przygotować wcześniej ciało?

Bezpośrednio przed nałożeniem preparatu do depilacji skóra powinna zostać oczyszczona np. peelingiem, ale nie nasmarowana żelami, balsamami. To ważne, aby nie znajdowały się na niej ich pozostałości, ponieważ może to sprawić, że depilacja będzie nieskuteczna. Pamiętaj też, aby na około tydzień przed depilacją domowym woskiem nie wykonywać zabiegów złuszczania naskórka oraz stosować kremów z kwasami, nie opalać ciała. Włoski powinny być na tyle długie, aby dało się je "złapać" palcami. 

Ta dopłata do ogrzewania może wynieść nawet od 30 tys. do 69 tys. zł. 'Możesz otrzymać, ale ci się nie należy' Ta dopłata do ogrzewania może wynieść nawet od 69 tys. zł.

Jak wykonać depilację woskiem w domu? Uważaj, to bardzo proste!

Podczas depilacji woskiem musisz uważać w zasadzie na jedną rzecz - gorący wosk. Oprócz tego cały zabieg jest bezpieczny i prosty. Kolejno wykonuj poniższe czynności:

  • Podgrzej wosk do temperatury 37 stopni.
  • Na wybrany obszar nałóż cienką warstwę zasypki lub mąki ziemniaczanej, która odtłuści skórę i sprawdź kierunek wzrostu włosa.
  • Rozgrzany wosk nałóż płynnym ruchem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Staraj się, by obszar nie był zbyt duży - lepiej robić do małymi fragmentami.
  • Na pokryte woskiem ciało nałóż pasek fizelinowy zaczynając od dołu i potrzyj dłonią, aby dobrze przylgnął do wosku.
  • Pasek zerwij jednym, energicznym ruchem - zawsze rób to pod włos i równolegle do depilowanej powierzchni. Drugą ręką naciągnij skórę w przeciwnym kierunku - zabieg będzie o wiele mniej bolesny.

Na podrażnioną po depilacji skórę nałóż balsam o prostym składzie. Najlepszy będzie nawilżający balsam aloesowy, który przy okazji ochłodzi skórę.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: