Jak często prać ręczniki, żeby nie były źródłem problemów? Te błędy może popełniać każdy

Każdy z nas uwielbia swój rytuał kąpieli w wannie lub pod prysznicem. To właśnie wtedy możemy poczuć się odświeżeni i odprężeni. Ale co z tego, jeżeli do osuszenia ciała sięgniesz po stary ręcznik? Okazuje się, że może on być źródłem wielu problemów. Jak często prać ręczniki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ręczniki kąpielowe są siedliskiem różnych mikroorganizmów, które nie są mile widziane pod względem higienicznym. Ręczniki wchłaniają dużo wody i pozostają wilgotne przez wiele godzin, co stanowi doskonałą pożywkę dla niepożądanych zarazków. Na każdym centymetrze Twojego ciała znajduje się 19 milionów komórek skóry i 650 gruczołów potowych.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Dlaczego warto często robić pranie ręczników? Zobacz, co się dzieje, gdy o tym zapomnisz

Istnieją okoliczności, które wymagają częstszego prania ręczników kąpielowych niż dwa razy w tygodniu, a oto niektóre z nich:

  • Każdy ręcznik, na którym znajdują się płyny ustrojowe, powinien być prany tylko po jednym użyciu.
  • Ręczniki gimnastyczne, które wchłaniają pot lub ręczniki, które pozostają wilgotne w torbie na siłownię przez kilka godzin, powinny być prane po jednym użyciu.
  • Ręczniki przechowywane w łazience, która jest zazwyczaj wilgotna i nie wysycha do końca, powinny być prane po jednym użyciu.
  • Jeśli masz egzemę lub wrażliwą skórę, wypierz wszystkie ręczniki po jednym użyciu, aby zapobiec dalszym podrażnieniom.
  • Częste pranie ręczników i pozostawienie ich do wyschnięcia przed wrzuceniem do kosza powstrzyma rozwój niepożądanych bakterii i grzybów.

Jak często prać ręczniki? Sugerowana odpowiedź

Najlepszym sposobem na zapobieganie rozwojowi zarazków na ręczniku kąpielowym jest pozostawienie go do całkowitego wyschnięcia po każdym użyciu i częste pranie. Zaleca się pranie ręczników kąpielowych po trzech użyciach. Jeśli bierzesz prysznic codziennie, oznacza to pranie prawie dwa razy w tygodniu. Regularne pranie wystarczy, aby oczyścić ręczniki i usunąć wszelkie zarazki, które zaczynają się gromadzić. Ścierki, których używasz do spłukiwania i szorowania pod prysznicem, powinny wyschnąć na powietrzu i być prane po każdym użyciu.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: