Modne firanki do kuchni 2022. Najnowsze trendy w dekoracji okien. Są idealne nie tylko na Wielkanoc

W sklepach mamy dostępny ogromny wybór firan do domu. Czasem ciężko się nam zdecydować i pojawia się pytanie: jakie są modne firanki do kuchni w 2022 roku, a jakie do salonu? Dziś podpowiemy, na co zwrócić uwagę i jak je dobrać do wnętrza w najbardziej wymagającym pomieszczeniu.

Interesujesz się dekorowaniem wnętrz? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Firanki w oknach są już trochę, nasza narodową tradycją. Wieszały je nasze prababki, babki mamy i teraz my. Dzięki temu zyskujemy w naszych domach więcej prywatności. Lecz to nie jedyna ich zaleta. Jest to też podstawowy element dekoracyjny naszych wnętrz. Podpowiemy dziś jak odpowiednio je dobrać, aby ozdabiały nasza kuchnie nie tylko na Wielkanoc.

Zobacz wideo Blanka Lipińska wykańcza nowe mieszkanie. Jej zasłony są... tanie?

Anna Lewandowska"Hot" Anna Lewandowska w kurtce jeansowej za 4161 zł

Jakie są modne firanki do kuchni w 2022 roku?

Najmodniejsze firanki w 2022 roku to te proste i delikatne. Takie, które nie zabierają światła, a jeszcze bardziej rozświetlają pomieszczenie. W takim pomieszczeniu jak kuchnia koniecznie postaw na te w stylu vintage. Świetnie sprawdzą się np. klimatyczne haftowane zazdrostki czy spięte po bokach dłuższe firany.

Jak dobrać firanki do kuchni? Przeanalizuj swój wybór

Jeżeli chcemy, aby firanka w naszej kuchni była dobrze dobrana, musimy zwrócić uwagę, na kilka ważnych spraw:

  • krój i fason: krótka lub długa, pojedyncza lub podwójna
  • kolor: klasyczna biała lub firanka w formie kolorowego akcentu
  • funkcja, jaką ma pełnić: dekoracja lub ochrony prywatności

Nasz wybór będzie inny w sytuacji gdy firanka ma być jedynie ozdobą niż wtedy gdy ma również chronić nas przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz. W tej pierwszej opcji warto postawić np. na zazdrostki. To małych rozmiarów poziome firany, które wiesza się w dolnej części okna na specjalnych prętach. Najlepiej sprawdzają się w małych kuchniach i niewielkich oknach.

Kolor firany natomiast wybieramy na podstawie odcieni kuchni. W tych typowo białych dobrze sprawdzą się kolorowe, nadając całości życia. W tych żywszych natomiast lepiej postawić na klasyczną biel. W kroju i fasonie postawmy na to co nam się podoba.

Wielkanocne dodatki do domu w Pepco już od 5 zł. Wnętrza ozdobisz za grosze także z Biedronką i LidlemWielkanocne dodatki do domu w Pepco już od 5 zł. Podobne w Biedronce

Z czego powinna być uszyta firanka do kuchni?

Wszystkie przedmioty, jakie umieścimy w swojej kuchni, w tym firanki, są narażone na częste zabrudzenia i szybkie chłonięcia zapachów. Dlatego wybierając ten element dekoracji okiennej ważne, aby wybrać materiał, który będzie nadawał się do prania w pralce lub ręcznego. Dlatego lepiej postawić na materiały naturalne bez zbędnych zdobień.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: