Używasz gąbki do mycia? Dermatolog tłumaczy, dlaczego to źle i radzi: "wyrzuć ją!"

Choć wiele osób nie wyobraża sobie kąpieli bez użycia gąbki, amerykański dermatolog, dr Charles Puza wyjaśnia, że ten gadżet to worek pełen bakterii. Mycie takim czymś skóry nie tylko jest niehigieniczne, lecz także może być szkodliwe dla zdrowia. Lepiej zrezygnować z tego nawyku!

Więcej porad znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Przygotuj sobie domowe spa. Proste przepisy na pachnące kosmetyki do kąpieli

Należysz do tych osób, które nie wyobrażają sobie kąpieli lub prysznica bez użycia gąbki do mycia ciała? Zanim kolejny raz jej użyjesz, zastanów się dwa razy. Amerykański dermatolog, którego na TikToku obserwuje ponad 862 tys. osób uważa, że jest to nawyk, z którego każdy powinien natychmiast zrezygnować. Dr Charles Puza jest rezydentem dermatologii i ukończył Uniwersytet Harvarda. Jest również autorem poradnika "Skinfluencer", czyli opartego na nauce, łatwego do odczytania, jednodniowego przewodnika po poznaniu powszechnych schorzeń skóry i ich leczenia. Dermatolog jest również bardzo aktywny w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się swoją wiedzą i obala fałszywe przekonania dotyczące pielęgnacji.

Używasz gąbki do mycia? Dermatolog tłumaczy, dlaczego to źle

Dr Charles opublikował jakiś czas temu na TikToku filmik, gdzie pokazał trzy rzeczy, których każdy z nas powinien unikać. Numerem jeden na jego liście okazała się gąbka do mycia ciała. Dlaczego? Otóż wilgotne i ciepłe środowisko, które panuje w łazience, jest wręcz idealnym miejscem do rozwoju różnych bakterii, które mogą doprowadzić do rozwoju infekcji. Dermatolog uważa, że ten nawyk jest zły i zupełnie niepotrzebny. Zaznaczył również, że twarde gąbki mogą uszkadzać skórę, powodując drobne pęknięcia, a ręczniczki kąpielowe są "obrzydliwe". Według niego używanie rąk do mycia ciała oraz twarzy jest najlepszą opcją.

Gąbka = worek bakterii

- stwierdził.

Czekaj. Przez lata ludzie mówili mi, że jestem dziwny tylko dlatego, że używam rąk. A teraz mówisz mi, że mam rację?

- skomentował pod postem jeden z internautów. Inny z kolei napisał zaskoczony :

Codziennie używam czystej gąbki. Czy... czy ludzie używają jej ponownie?

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: