Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Nie trzeba wiele, aby zorientować się, że doszło do przypalenia żelazka. Na szczęście przypalone żelazko można dość łatwo wyczyścić. Zobacz, jakie triki zastosować.
Zobacz wideo
Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia
Jak wyczyścić żelazko? Sposoby na przypalone powierzchnie
- Użyj soli - oprócz zastosowań kulinarnych, sól ma wiele funkcji, w tym czyszczenie przypalonej płyty żelaznej. Jeśli chcesz wyczyścić przypalone resztki z żelazka, możesz położyć na desce do prasowania suchą i czystą tkaninę bawełnianą. Na tkaninę wsyp sól. Nie zapomnij o włączeniu żelazka na wysoką temperaturę. Następnie kilkakrotnie przeprasuj sól tam i z powrotem.
- Zastanów się nad płynnym środkiem piorącym - płyn do prania to jeden z najlepszych sposobów na wyczyszczenie przypalonych śladów na spodzie żelazka. Wlej kroplę lub dwie płynu do małej miski z letnią wodą. Następnie użyj czystej tkaniny lub szmatki i zanurz ją w roztworze.
- Czyszczenie za pomocą sody oczyszczonej - spróbuj użyć sody oczyszczonej do wyczyszczenia lekko przypalonego żelazka. Dodaj dwie łyżki stołowe proszku do pieczenia i jedną łyżkę stołową wody. Wymieszaj je i utwórz pastę. Rozprowadź pastę na spodzie żelazka i przetrzyj je czystym dywanikiem, który nie rysuje powierzchni.
Porady od "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)" na przypalone żelazko
Na popularnej grupie na Facebooku "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)" można znaleźć wiele cennych rad. Sprawdzone sposoby na przypalone żelazko to m.in.:
Tabletka aspiryny i pocierać gorące żelazko.
Pasta do zębów i szczoteczka, a potem wytrzeć do sucha lub sól na ścierkę.
Najprostszy sposób: na namoczoną gąbkę nalać trochę płynu do naczyń (u mnie Fairy), przypalone miejsce na żelazku zmoczyć, zostawić na 5-10 min. Włączyć żelazko na chwilę, tak aby trochę się nagrzało i zetrzeć delikatnie gąbeczką.
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.