Jak udrożnić rury domowym sposobem? Jest tani i ekologiczny. Wydasz na niego tylko 4 zł

Jeżeli w twoim domu woda przestała spływać i zastanawiasz się nad tym jak udrożnić rury domowym sposobem, mamy dla ciebie świetne rozwiązanie. Te trzy triki w ekologiczny sposób rozwiążą twój problem, a dodatkowo są tanie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zatkane rury są prawdziwym koszmarem. Jeżeli chcesz je udrożnić, wcale nie musisz używać drażniących i silnych preparatów chemicznych. Bardzo skuteczne środki można przygotować samemu. Są one nie tylko ekologiczne, ale również tańsze.

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Anna Lewandowska "Hot" Anna Lewandowska w kurtce jeansowej za 4161 zł

Czym udrożnić rury odpływowe? Wykorzystaj aspirynę

Jeżeli w twoim domu woda zaczęła zbyt wolno, pływać potrzebne może być udrożnienie rur. Co ciekawe świetnie w tym zadaniu sprawdzi się aspiryna. Wrzuć do odpływu dwie tabletki aspiryny i zalej szklanką octu. Uwaga, będzie mocno się burzyć! Po kilku minutach puść ciepłą wodę. Rury powinny być ponownie drożne.

Jak udrożnić rury domowym sposobem? Wykorzystaj nasz trik

Do tego sposobu będzie potrzebna, mieszkanka soli i sody oczyszczonej w proporcji 1:1. Sporządź około 200 g proszku i wsyp ją do odpływu w umywalce lub zlewie i zalej octem  w ilości około pół szklanki. Gdy ocet podgrzejesz, specyfik będzie jeszcze bardziej skuteczny. Uwaga, wewnątrz rury natychmiast zacznie się pienić, a substancja może nawet wypływać na zewnątrz. Zostaw ją na co najmniej godzinę albo dłużej. Po tym czasie wlej do odpływu 2 litry wrzącej wody i gotowe. Woda powinna przepływać swobodnie.

Tych rzeczy pod żadnym pozorem nie można myć w zmywarce. Wiele osób popełnia ten błąd Tych rzeczy nie można myć w zmywarce. Wiele osób popełnia ten błąd

Te domowe sposoby na udrożnienie rur są skuteczne i tanie

Najmniej wymagającą metodą udrożnienia rur jest użycie octu i sody. W tym celu do odpływu należy wsypać około 1-2 łyżki sody oczyszczonej i zalać je szklanką octu. Roztwór zacznie się szybko pienić i rozpuści powstały w rurach zator. Po 15 minutach całość spłukujemy wrzątkiem. Jest to jednak sposób na usunięcie jedynie niewielkich przeszkód.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: