Wydaj 1 zł i usuń żółte plamy z deski sedesowej. Toaleta będzie wyglądała jak nowa

Niestety, bez względu na to, jak nieskazitelną czystość utrzymujesz w swojej łazience to na deskach sedesowych mogą pojawić się kłopotliwe żółte plamy. Warto również wiedzieć jak zapobiec ich ponownemu wystąpieniu. Jak pozbyć się i usunąć skutecznie żółte plamy na desce sedesowej?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Żółte plamy są zdecydowanie nieprzyjemne i niekomfortowe dla oczu. Aby się ich pozbyć, należy przeznaczyć określony czas na regularne czyszczenie toalety. Czyszczenie deski sedesowej i usuwanie żółtych plam można wykonać za pomocą prostych czynności. 

Maffashion - Julia Kuczyńska Szerokie spodnie damskie to hit czy kit? Oto stylizacja Maffashion

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Co powoduje żółte plamy na desce klozetowej?

Zakładając, że regularnie szorujesz toaletę, jest mało prawdopodobne, aby żółte plamy, które widzisz, pochodziły z moczu. Przyczyną żółknięcia mogą być natomiast następujące czynniki:

  • Osady mineralne z twardej wody
  • Silne środki chemiczne, takie jak nierozcieńczony wybielacz
  • Światło słoneczne

Używasz gąbki do mycia ciała? Dermatolog tłumaczy, dlaczego to źle (zdjęcie ilustracyjne) Używasz na co dzień gąbki do mycia ciała? Dermatolog tłumaczy, dlaczego to źle

Żółte plamy na desce sedesowej? Usuń je przy pomocy octu i sody oczyszczonej

Te produkty są tanie i przyjazne dla środowiska, a ich działanie wyjątkowo skuteczne. Ocet jest powszechnie znanym środkiem czyszczącym w gospodarstwie domowym, dlatego zaleca się jego stosowanie do różnych zadań związanych z czyszczeniem. Ocet ma odczyn kwaśny i dlatego nie daje spokoju uporczywym plamom, w tym żółtym plamom. Do tego sposobu będziesz potrzebować: sody oczyszczonej, octu i szczotki do toalety lub gąbki.

  1. Rozlej ocet na poplamione miejsce i wokół niego, a następnie wyszoruj je szczotką do toalety, upewniając się, że ocet dotarł do wszystkich części sedesu i muszli. Pozostawić na miejscu przez 2 minuty.
  2. Przygotuj mieszankę z około 3 łyżek sody oczyszczonej i 2 szklanek octu.
  3. Nałóż tę mieszankę na deskę sedesową i muszlę. Pozostaw mieszaninę na 1 do 2 godzin, a następnie wyszoruj gąbką toaletową.
  4. Kontynuuj nakładanie octu podczas szorowania, aż plamy zostaną usunięte.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: