Spryskaj firanki lakierem do włosów. Efekt cię zaskoczy i ułatwi wielkanocne porządki

Świąteczne porządki to m.in. mycie okien, a także pranie firanek. Nie robimy tego często, a kiedy już trzeba to zrobić - podchodzimy do tego niechętnie. Prezentujemy prosty trik, aby twoje firanki długo pozostały czyste, proste i białe. Wystarczy spryskać je lakierem do włosów!

Pranie firanek to nie jest czynność, którą powtarzamy co tydzień. Wymaga żmudnej procedury, przy której trzeba uważać, aby ich nie uszkodzić. Potem następuje etap suszenia i w końcu prasowania, które nie jest konieczne, ale często po prostu dzięki temu firany wyglądają bardziej estetycznie. Znamy pewien trik, który skróci ten proces porządków domowych. Wystarczy lakier do włosów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Jak prać firany? Uważaj aby nie popełnić tego błędu!

Podstawowe zasady prania firanek opierają się przede wszystkim na odpowiedniej temperaturze. Maksymalna nie może przekraczać 30 stopni, ponieważ cieplejsza woda może zdeformować materiał lub odbarwić firankę, jeśli posiada kolorowe elementy. Przed włożeniem do pralki, warto złożyć ją w kostkę oraz włożyć do specjalnego woreczka na pranie. Obroty nie powinny przekraczać 400 na minutę. Po zakończeniu prania należy pozostawić firankę w pralce przez chwilę.

Prasowanie firanek nie musi być trudne. Ten sposób pomoże ci tego uniknąć

Po upraniu i wysuszeniu firanek nie musisz ich prasować! Spryskanie ich bezbarwnym lakierem do włosów sprawi, że staną się sztywne i... proste. Taka bariera ochronna pozwoli im zachować swój kształt na długo, a przyzwyczajone do swojej "sztywności" nie zgniotą się też przy kolejnym praniu.

Lakier do włosów na firanki to nie tylko sposób na ich "prasowanie"

Warstwa lakieru do włosów na firankach nie tylko sprawi, że zachowają swój kształt, ale też ochroni je przed kurzem i zabrudzeniami. Ochronna powłoka pomoże im zachować kolor i świeżość przez długi czas, a więc pranie ich co kilka tygodni może skrócić się nawet do kilku miesięcy w roku.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: